ראשי  מיומנו של סטודנט  הגיגי מהגר  |  אלמוג בדרכים  |  המשקפיים של דורית


דף הבית
רקע
ויזות
הגירה
עבודה
עסקים
לימודים
מגורים
מעבר דירה
תחבורה
פנאי
תקשורת
בריאות
טיול
ערים
יהדות
חדשות
יומן מסע
ניו זילנד
תמונות
מפות


 

 


אוסטרליה דף ראשי > יומן מסע > מיומנו של סטודנט - סמסטר I

סמסטר I  ::  סמסטר II  ::  סמסטר III  ::  סילבסטר 2005  ::  מרתון סידני

 

 22. הרהורי עבודה וגלישה - חדש

זהו הסתיימה לה חופשת הסמסטר במהירות מפתיעה. הטיול בערבות קווינסלנד בצפון אוסטרליה מצאו אותי עם חור ענק בכיס וכך אני מוצא את עצמי עובד בשני עבודות, מזניח את כל תחביבי והטיולים המתוכננים...(more)

...בסופי שבוע אני מוצא את עצמי מאחורי הבר במשרה המהנה ביותר שעברתי בחיי. עם משכורת משודרגת ועבודה משותפת עם החברה הנוכחית, אי אפשר שלא ליהנות (אה...כן והאלכוהול חינם...).

דבר אחד מעצבן, האוסטרלים לא יודעים לתת טיפ!, זה במיוחד מטריד כשאתה עובד אצל עשירי אוסטרליה (טוב אני מניח שגם זו דרך להתעשר...)

לפני כן ניסיתי קצת עבודה מול מחשב בתוך קובייה ללא חלונות בחברת האנשים המשעממים ביקום. הרגשתי כמו במפעל מהמאה ה- 19 כאשר ההבדל היחידי הם מחשבים במקום מכונות. רעש המקלדת הבלתי פוסק והמסך המרצד הביאו אותי למסקנה שהמחיר לא משתלם. יחי האלכוהול והאנשים החוגגים..

קצת על גלישה - מלבורן היא עיר מחורבנת לחובבי הגלישה. כדי להגיע לחוף הקרוב יש לגמור טנק דלק ולהתפלל לאלוהים שמזג האוויר יהיה חמים (התפילות רצויות גם בקיץ...) יתרה מזאת המים קפואים ויש ללבוש חליפת גלישה. למרות זאת, חופיה הדרומיים של מלבורן מפוצצים גולשים כיאה לתדמית של המדינה.

 


... and I havement offcourse..).
I finished my orientation week in the university and I am very pleased from the subjects that I have chosen. I still don't know what to expect , but hey! This is Australia , everything here is pure fun .

 

..מלבורן ביום חול היא כמו תל-אביב ביום רע, אבל כשמחפשים היטב, מתחת לפני השטח רוחשת לה פעת השיעור המתוכנן.
רוב הסטודנטים במסלול שלי באים מאסיה , את האוסטרלים תמצאו בחוגים אחרים ... אולי בתואר בגלישה.   דרך אגב יש פה ישראלית שעושה תואר ב.....קרמיקה   :-)

.. עוד משהו נחמד כתחיל בבית-קפה/סרט, ממשיך לפאב/באר ומסתיים בדרך כלל במועדון.

משום מה חיי הרווקות מעולם לא נראו כל כך טוב...

 


.. הרגשה שלא הקדשת מספיק זמן להיפרד כמו שצריך.  כשאתה רחוק, אתה מבין כמה אתה לוקח דברים כמובן מאליו כגון משפחה וחברים.  אם אתה יצור חברתי מטבעך אין ב מים ואתה באמת מרגיש את החיים בזרם הדם.

 


..האווירה כאן מאוד ידידותית לסביבה (אחד היתרונות של מלבורן על ערים אחרות) והאנשים באם. דוגמא טובה לכך היא שכל הקניונים פתוחים עד 5 בערב בלבד , דבר שהוא בניגוד לכל חשיבה עסקית שהרי כולם עובדים בשעות האלו. האמת היא שיש פה הרבה דברים שמנוגדים לחשיבה העסקית כמו העובדה שאין הפסקות בסרטים וכך הם מפסידים את מכירת הזהב שנקרא פופקורן.
חוץ מזה יש את הלימודים שמכניסים אותך למעיין שגרה ,ואני קרוב מאוד לתקופה מאוד לחוצה של הגשת עבודות ומבחני אמצע. בכל פרויקט יש לי שותף אחר .יש לי שותפה אוסטרלית , שותפה מויאטנם ושותף גרמני ,ממש קיבוץ גלויות. עד כמה שזה נשמע מפתיע לא דברתי עברית כל השבוע האחרון וזה קצת חסר לי, בעיקר להיות קצת שנון
....

 


...
למילה שגרה יש תמיד קונוטציות שליליות ,אבל אני מברך עליה במצבי הנוכחי. בזמן לימודים אתה חייב להיות עם סדר יום , אחרת אתה טובע בחומר הנלמד.
הלימודים התחילו לד
אב והם באמת אוהבים תיירים..אני נזכר שכשרק הגעתי שאלתי איזה ברמנית על אישורי עבודה שצריך . היא הקדישה לי חצי שעה !  אה... והיא סירבה לתת לי את הטלפון שלה .

 


..בכל מקרה , בדרכי חזרה בזמן שאני זועף , אני פוגש כמה אוסטרלים עם מיניבוס. הם מייד מציעים לי להצטרף אליהם . לאן ? אלוהים יודע.
באמצע המיניבוס מקרר
פשר לסדר לו עבודה בבניין או באיזה חומוסייה. ואולי גם בהזדמנות ניתן איזה חווה לאריק בניו-זילנד (בהלוואה ל 300 שנה כמובן).

 


...עד כמה שזה מפתירטים שזכו בפסטיבל זימבאבווה המזרחית.
בחירת הסרט בדרך כלל מסובכת,כיוון שאין לנו מושג מהם הסרטים העכשוויים (גם עיתון אני לא קורא). ניסינו הרבה שיטות , אבל בסוף החלטנו לבחור את הסרט לפי האנשים שנכנסים לאולם. מה אני אגיד לכם זה עובד....
.

 


החיפוש - לא חסר עבודה כאן. מלבורן היא בירה קולינרית. מספיק לעבור בצהריים ולראות את הבארים מפוצצים. אפשר לחפש בעיתונים ובאינטרנט אבל לדעתי השיטה הטובה ביותד בבאר-מסעדה במרכז St. Kilda , גומרים לעבוד ונמצאים בלב אזור המסיבות , כשהרחוב מפוצץ באנשים. הבעיה היא שמאז שאני אוכל לזניה וספגטי ב 1 בלילה אין הרבה רצון לזוז. מבט מהיר על הבגדים ומחשבה על הריח הנודף ממני מרחיקים כל מחשבה של בילוי.
וכך אני מוצא את עצמי ב 2 לפנות בוקר לומד למבחן הקרב, ומכוון את השעון ל 6 שעות שינה כמו ילד טוב...

 .


.. ההרצאות שלו משלבות כל כך הרבה תובנות על החיים. בהרצאה האחרונה על QUALITY של, אבל זה מסתדר עם הקיץ אז למה לא..
דרך אגב, במידה וחגשצריך לעשות Booking והבדיקה אורכת חצי שעה.
כדי להבין את התרבות השונה, הכבישים מלאים ברוכבי אופניים בבוקרו של יום. כמעט בכל משרד יש מקלחת והעובדים מנצלים זאת למקלחת קצרה לאחר הרכיבה לעבודה.
בימי ראשון, בתי הקפה מלאים ברוכבים והאופניים נתלות מן התקרה בתוך בית הקפה כדי לחסוך מקום.

 


.. 12:00 בלילנוע כמתנה לאבי. עליתי לקפה , ירדתי למטה והקטנוע כבר לא היה שם.
עוד קטנוע נגנב בתל- אביב....

ובברכת ברוך הבא לארץ האבות ,בתיבת הדואר שלי כבר מחכה מכתב מביטוח לאומי וצו מילואים לחודש הבא.... החיפוש - לא חסר עבודה כאן. מלבורן היא בירה קולינרית. מספיק לעבור בצהריים ולראות את הבארים מפוצצים. אפשר לחפש בעיתונים ובאינטרנט אבל לדעתי השיטה


 

אוסטרליה שימושי:  עבודה  | מזג אוויר  |  מפות  | לימודים  |  סידני  |  מלבורן |  הגירה |  שגרירות  |  ניו זילנד  

     Copyright © Aust.co.il