הוברט

אוסטרליה

 ראשי  |  מלבורן  |  סידני  |  בריסביין  |  פרת'  |  קנברה  |  דארווין  |  אדלייד  |  הוברט


אוסטרליה דף הבית
רקע
ויזה לאוסטרליה
הגירה
עבודה באוסטרליה
עסקים
לימודים באוסטרליה
מגורים
מעבר דירה
תחבורה
פנאי
תקשורת
בריאות
טיול לאוסטרליה
ערים
סידני
מלבורן
יהדות
חדשות
יומן מסע
ניו זילנד
תמונות
מפות


 

 


אוסטרליה דף ראשי > ערים > הוברט


מפת הוברט

אוכלוסייה: הוברט מונה כ-200 אלף תושבים.
הוקמה:
1804

הוברט (Hobart) היא בירת טזמניה.

בין לשון הים הטזמני, נהר דרוונט והר וולינגטון המיתמר לגובה של 1270 מטר, ממוקמת הובארט,בירת טזמניה. טזמניה היא בעצם אי קטן דרומית ליבשת האוסטרלית  והינה המדינה הקטנה ביותר באוסטרליה.


הוברט עיר נמל קטנה ויפהפייה מהווה את מרכז העצבים של המדינה, העיר הינה הותיקה השניה באוסטרליה אחרי סידני והיא עשירה במורשת קולוניאלית. הוברט  נקראת על שם רוברט הוברט מזכיר ההתיישבות הבריטית בתקופת היווסדה. וכמו ערים רבות אחרות באוסטרליה נוסדה כמושבת עונשין. בתחילה הוקמה העיר 10 ק"מ צפונית למיקומה כיום במפרץ ריזדון, אך מהר מאוד התברר שהצד הדרומי של המפרץ מתאים יותר להתיישבות, ומיקום העיר שונה. מי המפרץ העמוקים ועושרה של מדינת טזמניה הפכו את עיר הנמל לבירה משגשגת. הובארט מפורסמת כיום גם בעקבות נישואיה של בת העיר, מארי דונלדסון ליורש העצר הדני והכתרתה לנסיכה האוסטרלית הראשונה.

הזמן הטוב ביותר לבקר בעיר הוא בחודשי הקיץ  – דצמבר עד מרץ. הימים בדרך כלל  חמימים והלילות קרירים. עם זאת, בתקופה הזו העיר עמוסה למדי ומקומות בלינה מלאים עד אפס מקום.חודשי החורף הקרים יוני עד אוגוסט נוטים להיות קרים גשומים וקודרים ועל פסגות ההרים יורד שלג קל אתרי סקי בסביבה נפתחים לפרקים. האביב מאופיין ברוחות חזקות והסתיו בדרך כלל נעים. אולם בכל ימות השנה יש סיכוי לימים חורפיים וגשומים עקב סופות.

מה לעשות?

קסם העיר נובע משימור מוצלח של בניינים עתיקים והיותה קטנה ופשוטה לניווט, מספיק סיור רגלי קצר בכדי להינות מההיצע. ריכוז גבוה של ארכיטקטורה  ג'ורג'ואנית ניתן למצוא ב Macquarie and Davey Sts הממוקם במרכז העיר.

במרחק קצר ממרכז העיר על קו המים השוקק מומלץ לטייל בסמטאות סלמנקה. אלו מחסנים ישנים עשויים אבני חול ששימשו בעבר כמרכז המסחרי של העיר. כיום לאחר ששופצו תוך שמירה קפדנית על יופים הקולינאלי. הם משכנים בתוכם מסעדות, בתי קפה,פאבים גלריות אמנות ועבודות יד חנויות ובוטיקים מיוחדים, בימי שבת מתקיים במקום שוק אומנויות פופולרי המציע הכל מאוכל ועד עתיקות. השוק פועל בשעות היום.

בסמוך נמצא איזור הנמל הישן Battery point, זהו כפר ימי עתיק - הבנוי בצורת מבוך סמטאות צרות, כנסיות, פאבים ובתים היסטורים.ביניהם ניתן למצוא את Arthur circus, מעגל שובה לב של קוטג'ים ג'ורג'יאנים. מקום נוסף הוא Georges Anglican church

Theater royal, התאטרון היוקרתי המלכותי ממוקם ב  Campbell St, זהו התאטרון הישן ביותר באוסטרליה אשר נבנה ב 1837.
עוד דוגמאות לבנינים הסטורים מרשימים - בית המשפט הפלילי ובית התפילה של הכלא הממוקמים בפינת הרחובות Brisbane and Campbell. ניתן להצטרף לסיורים מודרכים היוצאים כל יום בשעות הצהריים. הכניסה חינם.גלריות ומוזיאונים

מוזיאון וגלרית האמנות של טזמניה ממוקם ב Macquarie St, שוכן בבנין אבן חול מרשים, מהעתיקים ביותר בטזמניה (1808). חוץ מאוספי אמנות מרשימים, חפצים אבורג'ינים ועתיקות קולוניאליות זהו אחד המקומות היחידים בו מוצגים שרידי הנמר הטזמני הנכחד בתצוגה קבועה. הכניסה חינם.

המוזיאן הימי של טזמינה (Maritime), ממוקם ה Argyle St, הוא מבנה ג'ורג'יאני יפהיפה המשמש כבית לאוסף אמנות, עתיקות, צילומים, דגמים וציורים המתארים את היסטורית הספנות בטזמניה ובעיר, אמנות טזמנית וצילומים. מעל המוזיאון קיימת גלריית אומנם. הכניסה חינם.

באחוזה ג'ורגיאנית מפוארת שנבנתה ב 1836 שוכן Narryna Heritage House, המציג אוסף עתיקות מימי החלוצים בטזמניה. המוזיאון ממוקם ב Hampden Rd. הכניסה בתשלום..ניתן לקבל מידע על חיי הלילה של הוברט באתר- Hobart Bars.

אטרקציות נוספות

בפרברים הצפונים של העיר נמצאים הגנים הבוטניים המלכותיים של טזמניה. בגנים מוצג אוסף גדול של צמחים אוסטרלים וכן אוסף עצי המחטים הגדול ביותר בחצי הכדור הדרומי. הכניסה בתשלום.

מבשלת השיכר הותיקה באוסטרליה Cascade Brewery , הוקמה ב 1824 ונמצאת במקום ציורי דרומית למרכז העיר. מומלץ להצטרף לסיורים מודרכים. הכניסה והסיורים בתשלום.

Cadbury Chocolate Factory-  יעד מועדף על אוהבי שוקולד, זהו אחד המפעלים של קדברי הפזורים בעולם. בימי חול מתקיימים סיורים בליווי טעימות. המפעל ממוקם 15 ק"מ ממרכז העיר. חשוב לציין כי חברות רבות מצרפות את הביקור לחבילת טיול יומי הכוללת שיט על הנהר או סיורים בעיר, אך ניתן להגיע באופן עצמאי ברכב או באוטובוס ממרכז העיר. הכניסה בתשלום.

הקהילה יהודית

בית הכנסת של הובארט הוא בית הכנסת העתיק ביותר באוסטרליה הממוקם ב -Argyle St. בבבנין מפואר עם חזות מצרית ועיצוב פנימי ויקטוריאני. על אף עדויות על יהודים מתגוררים בהוברט וסידני מ -  1817  ההתארגנות הראשונה של הקהילה ובנית ביהכ"נ הראשון קרתה רק ב-1845 . כספים נאספו בין שתי הערים והוברט נבחרה לשכן את ביהכ"נ בתחומה. האדמה שנבחרה לבניית בית הכנסת המפואר נתרמה ע"י יהודה סולומן שהוגלה לטזמניה  עם אחיו ב 1819 באשמת גניבת מתכת משאיר מאחור אישה הרה ועשרה ילדים.

ב 1842 נרשמו 260 יהודים בהוברט אך אחרי שחרור האסירים והיתר המעבר החופשי באוסטרליה שנתיים מאוחר יותר, התפזרה הקהילה ונכון ל 2001 נרשמו 70 יהודים בעיר.

תחבורה

אוטובוס מקשר בין העיר לנמל התעופה מרחק 16 ק"מ. אך הדרך הטובה ביותר לגלות את העיר היא בהליכה רגלית. העיר היא קטנה ומוקדי התיירות קרובים אחד לשני.  ניתן גם להשתמש במערך האוטובוסים היעיל במחיר שווה לכל נפש.

נכתב על ידי הילה יעקבי

שימושי: עבודה באוסטרליה  | מזג אוויר  |  מפות   |  צור קשר  |  סידני  |  מלבורן  |  בירת אוסטרליה  

Copyright © Aust.co.il