אוסטרליה

אוסטרליה

 ראשי  |  כלכלה  |  פתיחת עסק  |  בנקים


אוסטרליה דף הבית
רקע
ויזה לאוסטרליה
הגירה
עבודה באוסטרליה
עסקים
לימודים באוסטרליה
מגורים
מעבר דירה
תחבורה
פנאי
תקשורת
בריאות
טיול לאוסטרליה
ערים
סידני
מלבורן
יהדות
חדשות
יומן מסע
ניו זילנד
תמונות
מפות

 

 


אוסטרליה דף ראשי > בנקים ומוסדות

ארבעת הבנקים המרכזים באוסטרליה הם: Commonwealth bank, שהוא הגדול מכולם ורוב המניות שלו מוחזקות על ידי המדינה,National Bank , ה - Westpac Bank ו- Australia and New Zealand Banking .
לבנקים אלו יש גם ייצוג נרחב ברחבי העולם, במיוחד בניו-זילנד.
ההמלצה למהגרים, סטודנטים, ותיירים שמטיילים תקופה ארוכה ברחבי היבשת היא לפתוח חשבון בנק, דבר שלא טומן בחובו מאמץ מיוחד ועלויות נסתרות. הבנקים הגדולים גם נותנים שרותיי יעוץ חינם למהגרים חדשים.

כיום הבנקים הגדולים באוסטרליה רווחיים, לאחר שסבלו בשנות ה-80 מהפסדים ענקיים,. רבים מהבנקים הקטנים באזורים מתפתחים נסגרו או מוזגו, כך שלא יהיה מוזר לראות סניפי דואר בלבד באותם יישובים. בנוסף נפתחו גם סניפים זעירים בסופרמרקטים, והקופאית משמשות ככספומט אנושי, כאשר הן מציעות למשוך כסף לאחר כל קנייה מה שנקרא Cash Out.

התפתחות נוספת היא המעבר ל-בנקאות און-ליין, כאשר האינטרנט גורם לקיצוץ אלפי משרות . כמעט כל תשלום ניתן לעשות היום באמצעות האינטרנט כגון תשלום שכר-דירה, קנסות, וטלפון. על גב התשלום יש מספר Bpay ובאמצעות אתר הבנק ניתן לשלם תוך הכנסת מספר ה Reference. בנקאות דרך הטלפון ניתן לעשות בדרך כלל 24 שעות ביממה והשירותים המוצעים מגוונים כגון בדיקת מצב חשבון, העברות כספים, והזמנות כרטיסים ופנקסי צ'קים.

שעות הפתיחה הן בדרך כלל בין 9 בבוקר ל-4 אחר הצהריים בימים שני עד חמישי וביום שישי שעת הסגירה מאוחרת יותר. חלק מהסניפים אף פתוחים ביום שת וראשון עד הצהריים במרכזי הקניות הגדולים. יש לשים לב שניתן למשוך בכל כספומט כסף, אך משלמים עמלה במידה והכספומט הוא לא של הבנק שלכם.

חשבונות בנק - לרוב התושבים יש שני חשבונות בבנק: אחד לתנועות יומיות ותשלום חשבונות והשני לחסכונות. לפני שפותחים חשבון בנק יש לבדוק את מגוון העמלות, פיזור הסניפים והריבית המוצעת על חסכונות והלוואות. אם אינך אזרח בדרך כלל תידרש להציג דרכון. במידה וחשבונכם בפלוס תקבלו ריבית זעומה בחשבון התנועות (עד חצי אחוז) וגדולה יותר בחשבון החסכונות.

עמלות - העמלות על פעולות בחשבון הן כבדות ולכן מומלץ לברר מצב חשבון דרך האינטרנט ולהשתמש בכספומטים. רוב הבנקים גובים עמלה על אחזקת חשבון, אך יש הנחות ופטורים במידה ואתה סטודנט או פנסיונר לדוגמא. הבנקים גם מציעים מסלולי תשלום עמלות לפי סוג לקוח וכמות הפעילות.

כרטיסים - כרטיסי ה Cash card שמונפקים בבנקים משמשים לא רק למשיכת כספים מהכספומט, אלא גם לתשלום ישיר בבית העסק, תוך הקלדת סיסמא מול המוכר. התשלום יורד מיידית מחשבון הבנק. הוצאת כרטיס אשראי הוא הליך מסובך יותר כאשר בדרך כלל נדרשים למלא שאלון מפורט הכולל את רמת הכנסתכם והרכוש שבידיכם. גם אם סרבו לכם בפעם הראשונה המשיכו לנסות כיוון והבנק נותן חשיבות לכמות הזמן שהחשבון פתוח. במידה וקיבלתם כרטיס תיקבע לכם תיקרה חודשית והתשלום לחברות כרטיסי האשראי נעשה כמו תשלום חשבון טלפון רגיל (בניגוד לארץ שהסכום יורד אוטומטית). יש לבדוק היטב את הריבית שמשולמת על אשראי ועמלות נוספות בשימוש בכרטיס זה.

שימושי: עבודה באוסטרליה  | מזג אוויר  |  מפות   |  צור קשר  |  סידני  |  מלבורן  |  בירת אוסטרליה  

     Copyright © Aust.co.il