אוסטרליה

אוסטרליה

 ראשי  |  כלכלה פתיחת עסק  |  בנקים


אוסטרליה דף הבית
רקע
ויזה לאוסטרליה
הגירה
עבודה באוסטרליה
עסקים
לימודים באוסטרליה
מגורים
מעבר דירה
תחבורה
פנאי
תקשורת
בריאות
טיול לאוסטרליה
ערים
סידני
מלבורן
יהדות
חדשות
יומן מסע
ניו זילנד
תמונות
מפות


 

 


אוסטרליה דף ראשי > עסקים וכלכלה

 
 

הכלכלה האוסטרלית היא אחת החזקות בעולם, תחרותית ופתוחה, עם צמיחה ממוצעת של 4 אחוז בין השנים 1997 ל-2004. התוצר הלאומי שלה (מעל 25,000 דולר לאדם) מציב אותה ברשימה אחת עם המדינות המובילות באירופה וצפון אמריקה.    

בשנים האחרונות בוצעו רפורמות מרחיקות לכת על ידי הממשלה כגון הטלת  מס בשיעור 10% (GST המקביל למע"מ בארצנו) על כל קניה של סחורה או שירות , ביטול המיסים על היצוא שהביא לפריחה ביצוא האוסטרלי, וקיצוץ בנטל המס והריבית.


עסקים ותעשייה -
אוסטרליה היא אמנם יבשת הנמצאת רחוק גיאוגרפית, אולם השוק האוסטרלי מעניק מספר הזדמנויות מסחריות טובות. מדובר ביבשת בגודל של ארה"ב ובחברה שהיא אולי החברה העירונית ביותר בעולם המתועש, יותר מ- 85% מהתושבים גרים בערים. בעוד שהשוק האוסטרלי המקומי הוא קטן במונחים עולמים, רק כ- 20 מיליון תושבים, היבוא למדינה הוא כ- 68 מיליארד דולר לשנה, שיעור גבוה יחסית למדינות מערביות אחרות.

זהו שוק מתוחכם, דובר אנגלית, בעל מנטליות עסקית מערבית, מערכת בנקאית, פיננסית וחוקית מודרניים. בנוסף הקרבה של אוסטרליה לשווקים מתפתחים כדוגמת דרום מזרח אסיה טומן בחובו הזדמנויות עסקיות רבות.

מדיניות הממשלה - בשנים האחרונות המדינות הפיסקלית כוונה להפחתת הגירעון הגדול שנבע מנקיטת מדיניות מרחיבה בזמן המיתון בתחילת שנות ה- 90. בתקציבי השנים האחרונות הציגה הממשלה עודף תקציבי כתוצאה מהרפורמות, מגידול כלכלי ומשיעורי ריבית נמוכים יותר על החובות. התחזית היא שלמרות שבטווח הקצר הממשלה צריכה להתמודד עם השפעות הרפורמה במס, סה"כ הרפורמות שהתבצעו ושמתוכננות לעתיד, ממצבות את אוסטרליה על בסיס איתן מבחינת ההכנסות.

מדיניות הבנק המרכזי - הבנק המרכזי של אוסטרליה, בהתייעצות עם הממשלה, קובע ומיישם את המדינות המוניטרית. יש לו הסמכות ליישם מדיניות שתורמת בצורה הטובה ביותר ליציבות של המטבע האוסטרלי, תעסוקה מלאה, שגשוג כלכלי ורווחת התושבים האוסטרלים. המדיניות המוניטרית האוסטרלית כוונתה לשמור על אינפלציה נמוכה, תוך כדי תמיכה בגידול כלכלי. לאוסטרליה משטר שער חליפין נייד וכוחות השוק קובעים את הערך של הדולר האוסטרלי.

* חלק מהמידע נלקח ממשרד התמ"ס

שימושי: עבודה באוסטרליה  | מזג אוויר  |  מפות   |  צור קשר  |  סידני  |  מלבורן  |  בירת אוסטרליה  

Copyright © Aust.co.il