אוסטרליה

אוסטרליה

 ראשי  |  בתי חולים  |  רפואה  |  ביטוח בריאות


אוסטרליה דף הבית
רקע
ויזה לאוסטרליה
הגירה
עבודה באוסטרליה
עסקים
לימודים באוסטרליה
מגורים
מעבר דירה
תחבורה
פנאי
תקשורת
בריאות
טיול לאוסטרליה
ערים
סידני
מלבורן
יהדות
חדשות
יומן מסע
ניו זילנד
תמונות
מפות


 

 


אוסטרליה דף ראשי > בריאות > ביטוח בריאות  

-פרסומת-

בקטגוריה זו: ביטוח בריאות ציבורי (Medicare), ביטוח בריאות פרטי, וביטוח בריאות לישראלים

ביטוח בריאות ציבורי - Medicare

מערכת הביטוח הציבורית הוצגה לראשונה לתושבי אוסטרליה בשנת 1984 וזכאים לה גם בעלי ויזה קבועה (Permanent Resident).
המדינה מסבסדת תרופות וטיפולים לזכאי ביטוח Medicare בעלות גבוהה יחסית, סביב ה- 4 טריליון דולר.
הביטוח כולל סבסוד תרופות, יעוץ רפואי עם מומחים, צילומי רנטגן, ומרבית הניתוחים השכיחים.

בעלי הכנסה נמוכה לא משלמים את המס המוטל על פי שיעור ההכנסה השנתית. המס נע בין 1.5% ל 2.5% משכר העבודה לפי רמת ההכנסה.

ביטוח הבריאות לא מכסה בדר"כ טיפולי שיניים, שרותי אמבולנס, פיזיותרפיה וחלק מהתרופות היקרות.
מדיקר גם לא מכסה מקרים בהם מעורב צד שלישי כגון חברת ביטוח במקרה של תאונה.
אם הינך מהגר טרי, יש להירשם בסניף מדיקר הקרוב למקום מגוריך, למרות שניתן לעשות זאת רטרואקטיבית ביום שבו השתמשת לראשונה בשירות. אתה תקבל כרטיס מגנטי עם מספר חבר ותאריך תפוגה כאשר הכרטיס בדר"כ תקף ל-5 שנים. ישנם 3 חודשי צינון למצטרפים חדשים ורק לאחר מכן ניתן להגיש תביעת החזר.

כדי לתבוע החזר הוצאות ניתן לשלוח את החשבונית לסניף מדיקר במדינה שהינך נמצא בה או לשלם ולבקש החזר במועד מאוחר יותר. לפרטים נוספים באתר הממשלתי הבא.

ביטוח בריאות פרטי

במקרים רבים מדיקר לא יכסה את ההוצאות הרפואיות ולכן מספר האנשים בעלי ביטוח פרטי משלים נמצא בעלייה בשנים האחרונות (קרוב ל 50 אחוז מהאוכלוסייה בשנים האחרונות). סיבה נוספת נעוצה ברצון לקבל חוות דעת נוספת במקרים מסויימים. ביטוח פרטי הוא גם הכרח למבקרים באוסטרליה ללא זכויות הביטוח הציבורי כגון סטודנטים ואנשי עסקים.

הביטוח הפרטי מכסה לדוגמא ניתוחים מיוחדים, טיפולי שיניים, טיפולי עיניים ,פיזיותרפיה וריפוי לא קונבנציונאלי.
מטופלים פרטיים יכולים לבחור את הרופא שלהם ובית החולים. הם גם יקבלו בדר"כ תנאים טובים יותר בשעת אישפוז ורשימת ההמתנה תהיה קצרה יותר.

חברת הביטוח הפרטי הגדולה ביותר באוסטרליה נקראת Medibank והיא חולשת על קרוב לשני שליש ממספר המבוטחים הפרטיים ובעלת 3 מיליון לקוחות ברחבי היבשת. ישנם 2 סוגי ביטוח עיקריים: ביטוח בתי חולים שבין היתר מספק מגורים נוחים יותר וביטוח משני שהוא בעיקר תוספות לביטוח מדיקר הציבורי. המחירים נעים בין 500$ ל 800$ אוסטרלי לשנה ליחיד. ובין 1000$ ל 1400$ למשפחה. יש לציין שהמדינה מחזירה חלק קטן מעלויות המבטחים הפרטיים (rebate).

ביטוח בריאות לישראלים

אם אתם מתכוונים לשהות ביבשת תקופה ארוכה, יש לשים לב לתיקון ס' 58 לחוק ביטוח בריאות ממלכתי שנכנס לתוקף במרץ 2003. לפי התיקון נשללת הזכות של ישראלי בחו"ל לקבל שירותים רפואיים בישראל אם מתקיימים התנאים הבאים:

1. ישראלי השוהה בחו"ל שנתיים ומעלה, לאחר 1 במרץ 2001, ומוכר כתושב ישראל ואינו משלם דמי ביטוח בריאות למוסד לביטוח לאומי בישראל או מפגר בתשלומיו יותר מ-12 חודשים לא יהיה זכאי לשירותים רפואיים בעת חזרתו לישראל לשהות קבע למשך תקופת המתנה הקבועה בחוק.
2. ישראלי השוהה בחו"ל שאינו מוכר כתושב ישראל (גם אם שילם דמי ביטוח לאומי) לא יהיה זכאי לשירותים רפואיים בעת חזרתו לישראל לשהות קבע למשך תקופת המתנה הקבועה בחוק.

התיקון לחוק קובע כי על מנת להיות זכאי לשירותים רפואיים יש להמתין תקופת המתנה של חודשיים בגין כל שנת היעדרות מישראל. תקופת ההמתנה המינימלית - 4 חודשים. תקופת ההמתנה המקסימלית - 24 חודשים . שנת היעדרות מישראל נחשבת שנה שבמהלכה ישראלי שהה 182 יום לפחות , גם אם לא ברציפות מחוץ לישראל.

כדי לשמור על הזכויות הרפואיות בישראל ניתן לרכוש שרות משלים לתושב חו"ל.
השירות מקנה שמירת זכויות רפואיות בישראל לישראלים אשר חיים בחו"ל. השירות נותן מענה,בעת החזרה הקבועה לישראל, לכל אותם ישראלים שאינם זכאים לשירות רפואי בהתאם לתיקון ס' 58 לחוק בריאות ממלכתי, ומעניק להם רצף זכויות רפואי במהלך תקופת ההמתנה המחויבת על פי החוק.
שרותי משלים לתושב חו"ל ניתנים באמצעות שרותי בריאות כללית , קופת החולים הגדולה בישראל.

אפשרות נוספת ובטוחה יותר היא לרכוש פוליסת בריאות מקיפה. DavidShield היא דוגמא טובה לחברה המציעה פוליסה כזאת (חברת "כלל ביטוח") לישראלים באוסטרליה ובעוד 140 מדינות.
השירות מקנה שמירת זכויות רפואיות בישראל,
ביטוח רפואי באם המבוטח נוסע עם משפחתו לחופשה בכל מקום בעולם. כמו כן, מי שמבוטח בפוליסה כזאת, מכוסה בישראל בתקופת ההמתנה ובעת ביקורי מולדת ומקבל כיסוי בקופת חולים כללית כולל כיסוי שינים בישראל. יתרון נוסף הוא העובדה שחברות ביטוח אוסטרליות רבות לא מסכימות לבטח ישראלים בזמן ביקורם בישראל, עקב הגדרת האזור כבעל סיכון. 

פרטים נוספים באתר של  DavidShield ובאתר הביטוח הלאומי

* הנתונים מן הלשכה הסטטיסטית של ממשלת אוסטרליה

 

שימושי: עבודה  | מזג אוויר  |  מפות  | לימודים  |  סידני  |  מלבורן |  הגירה |  שגרירות  |  ניו זילנד  

Copyright © Aust.co.il