אוסטרליה

אוסטרליה

 ראשי  |  הובלה בינלאומית   העברת בעלי חיים  |  הגעה ראשונית


אוסטרליה דף הבית
רקע
ויזה לאוסטרליה
הגירה
עבודה באוסטרליה
עסקים
לימודים באוסטרליה
מגורים
מעבר דירה
תחבורה
פנאי
תקשורת
בריאות
טיול לאוסטרליה
ערים
סידני
מלבורן
יהדות
חדשות
יומן מסע
ניו זילנד
תמונות
מפות


 

 


אוסטרליה דף ראשי > מעבר דירה > העברת בעלי חיים

הבקשה להעברת בעל חיים היא הליך מסובך ואף יקר. כדי להקטין באופן משמעותי את זמן השהות של בעל החיים בהסגר באוסטרליה המחוייב לפי החוק, יש להתחיל את התהליך כחמישה וחצי חודשים לפני מועד ההגעה לאוסטרליה.

יש להדגיש כי חתולים וכלבים צריכים להיות לפחות בני 12 שבועות וכלבים מגזע מסויים מנועים כניסה (כגון Pitbull). כל הכלבים והחתולים חייבים להיות מחוסנים לפני בואם לפחות שבועיים לפני העברה ולא יותר משנה מאז החיסון האחרון.

ניירת וההסגר באוסטרליה

יישראל שייכת לקבוצה מספר 4, שבה זמן הסגר הוא בין 30 ל 120 יום.
הסיבה להקפדה
של האוסטרלים על העברת בעל חיים שמגיע ממדינה אחרת היא
בעיקר בשל העובדה כי אין כלבת באוסטרליה. כייון שהם לא יכולים לאסור את היבוא, הם מקשים על הפעולה בכל צורה אפשרית (אם זה כספית ואם זה ע"י סדרת בדיקות וחיסונים למיניהם).

באתר הממשלתי הבא נמצאים כל הפרטים החסרים כגון עלויות מדויקות, רשימת

חיסונים והפרוצדורה הכרוכה בהעברת בעלי חיים. חשוב לעבור על כל שלב ושלב לפי הסדר ולהמשיך הלאה ובזהירות ולאחר שהבנתם הכל. אם אתם לא מבינים חלק מהסעיפים, תמיד אפשר להתייעץ עם הוטרינר הפרטי שלכם שמטפל בבעל החיים. הוא כבר יודע ומכיר את כל סוגי הבדיקות, הטיפולים, בדיקות הדם והמונחים הרפואיים.

ניתן להתחיל עם בדיקת נוגדני כלבת בבית דגן, ולאחר שקבלתם תשובה חיובית מבית דגן (חיובית, כלומר אין לבעל החיים נוגדני כלבת), יש לשלוח את תוצאות הבדיקה, יחד עם טופס "בקשה לייבא כלב או חתול לאוסטרליה" ממולא על ידכם לתחנת ההסגר המתאימה לכם.

יש להמתין מתחנת ההסגר באוסטרליה לתשובה. בדרך כלל הם שולחים את אישור היבוא בדואר ו/או בפקס (איך שתרצו). בכל מקרה אתם צריכים את המקור, אז הם גם שולחים בדואר אליכם הביתה. מדובר ב- 11 דפים מאוד חשובים. הוטרינר הפרטי שלכם והוטרינר של בית דגן (זה שיהיה בשדה התעופה באותו יום הטיסה) צריכים למלא פרטים במקומות הנכונים, תוצאות של בדיקות, נתונים על הכלב וכו´ - הכל חתום על ידם.
יש לציין ולומר לזכות האוסטרלים כי הם קפדנים ומסודרים להחריד. הם מסבירים את התהליך הארוך והממושך הזה בצורה נוחה וברורה. אם תקראו ותעברו על השלבים אחד אחד, תראו כי הכל ברור ומחולק לשלבים ולתאריכים, כלומר מתי מבצעים בדיקה כזו ומתי את זו. לדוגמא חיסון נגד שעלת יש לבצע תוך חודש לפני הטיסה וכו´. חשוב מאוד לעבור על כל שלב ושלב.

שלב הטיסה

בעל החיים יהיה בתא המטען בזמן הטיסה ולא בתא הנוסעים ולכן חשוב שבעל החיים יתרגל לנוכחות של הכלוב שבו הוא יוטס. כל זאת כדי שלא ייבהל ושלא יראה את הכלוב לראשונה ביום הטיסה. כמובן שחשוב לרכוש כלוב טיסה שיתאים לגודל של בעל החיים - שהוא יוכל להסתובב, לקום, להתמתח ושיהיה לו מספיק נוח. חשוב גם להרגיל את בעל החיים להיכנס לכלוב ולשבת בנוחות.

חשוב להרגיל את בעל החיים להיכנס לכלוב ולישון שם לילה שלם עם דלת סגורה מבלי לפתוח את הכלוב ולהוציא אותו. גם אם הוא מיילל ועושה רעשים בלילה. בנוסף צריך ללמד את בעל החיים ללקק מים מתוך בקבוק מיוחד - לא להיכנע. אתם צריכים לחשוב שהוא צריך להיות בתוך הכלוב סגור 30 שעות.

כיוון שהטיסה לאוסטרליה עוברת ביעד בייניים, סביר להניח שבעל החיים יעבור לטרמינל מיוחד כשהוא בתוך הכלוב וימתין לטיסה הבאה. שם יש וטרינר שבודק את בעלי החיים (הכל דרך הכלוב, הוא לא פותח את הכלוב), רואה שבעל החיים בסדר והוא בהכרה ומוודא שיש לו מים.

עלויות לדוגמא

- בדיקת נוגדני כלבת -241 ש"ח בבית דגן אצל דר´ דן דוד
טלפון: 03-9681727.

- טיפול בבקשה של בעל החיים - 260 דולר אוסטרלי.

- חיסונים ובדיקות דם שבעל חיים צריך לעובר (דרך הוטרינר שלכם) - משושה, שעלת, כלבת ועוד כמה - יכול להסתכם בכ- 1,000 ש"ח, אם לא יותר. תנו לוטרינר הפרטי שלכם לקרוא את הסעיפים שקשורים לחיסונים ולבדיקות

- הסגר של 30 יום במכלאה באוסטרליה - כולל אוכל, לינה, בדיקת רופא, איסוף משדה התעופה, ניירת ועוד כמה דברים יכול להסתכם בכ- 1000 דולר אוסטרלי.

- הסכום הגדול ביותר הוא הסכום של כרטיס הטיסה לבעל החיים והוא נקבע על פי גודל הכלוב של בעל החיים.
 הנוסחא של אל על
לדוגמא היא: אורך כפול רוחב כפול גובה של הכלוב לחלק ל- 6000 ואז המספר שיוצא מכפילים ב- 29.5 דולר אמריקאי.
יש לציין ולומר כי המחיר של כרטיס הטיסה לא קשור למשקל של הכלבה, אלא רק לגודל הכלוב. אל על מטיסים בעלי חיים לאוסטרליה ולניו זילנד בתדירות גבוהה, כך שמדובר באנשים מנוסים ויודעי דבר.
יש ליצור קשר עם אל על מטענים.

טיפים נוספים

יש להכין 4 העתקים לפחות מכל הניירת שאתם מצרפים לאוסטרליה. לפי הבנתי, כל מסמכי המקור נוסעים עם בעל החיים לאוסטרליה, העתק אחד אל על מקבלים, העתק נוסף הרופא הוטרינרי מבית דגן מקבל והעתק נוסף שייך לכם.

* נכתב על ידי קרן שרון וטל גור

אוסטרליה שימושי:  עבודה  | מזג אוויר  |  מפות  | לימודים  |  סידני  |  מלבורן |  הגירה |  שגרירות  |  ניו זילנד  

Copyright © Aust.co.il