אוסטרליה

אוסטרליה

 ראשי  |  בתי ספר  |  אוניברסיטאות  |  ויזת סטודנט  מבחן האנגלית


אוסטרליה דף הבית
רקע
ויזה לאוסטרליה
הגירה
עבודה באוסטרליה
עסקים
לימודים באוסטרליה
מגורים
מעבר דירה
תחבורה
פנאי
תקשורת
בריאות
טיול לאוסטרליה
ערים
סידני
מלבורן
יהדות
חדשות
יומן מסע
ניו זילנד
תמונות
מפות


 

 


אוסטרליה דף ראשי > לימודים > בתי ספר באוסטרליה

לפני שאתם שולחים את ילדכם לבית הספר יש להחליט האם לשלוח אותו לבית ספר פרטי או בית ספר ציבורי. לאחר מכן מומלץ לבקר בבית הספר, לדבר עם המורים ועם הורים אחרים.

בתי הספר הציבוריים אומנם מקבלים מימון מהמדינה אך סובלים בשנים האחרונות מקיצוץ בכיתות לימוד ואביזרים אחרים. רוב בתי הספר מודרניים וחלקם לא נופלים מבתי הספר הפרטיים ברמת החינוך. ברובן צריך לשלם הוצאות נוספות כגון ספרי לימוד ותלבושת אחידה (שכוללות אפילו את המעיל, העניבה והגרביים). ההוצאות נעות בין 200 דולר בבתי הספר היסודיים ל 1000 דולר לשנה בתיכונים.
מערכת הלימודים כוללת בדרך כלל את מקצועות המתמטיקה, אנגלית, מדע וטכנולוגיה, מדעי החברה, אמנות ושפות זרות כאשר בתי ספר מסוימים מתמחים במקצוע אחד יותר מהשאר.

בתי הספר היסודים (הנקראים באוסטרליה Primary School) הם מגיל 6 עד 12 ובתי הספר התיכונים (Secondary School) הם עד גיל 18.

בבתי הספר הפרטים לומדים יותר מרבע התלמידים באוסטרליה, כאשר האחוז הוא אף גבוה יותר בשנות הלימוד האחרונות. הם כוללים בתי ספר שמלמדים בשיטה אלטרנטיבית כגון Montessori ו Rudolf Steiner , בתי ספר עם זיקה דתית,  ובתי ספר למחוננים. רוב בתי הספר משתמשים באותה שיטה ומערכת השעות של בתי הספר הציבוריים אך המורים והציוד נחשבים לטובים יותר. עקב האכילס הוא שכר הלימוד הגבוה שיכול להגיע עד 12,000 דולר לשנה בבתי הספר היסודיים ואף ל 20,000 דולר לשנה בבתי הספר התיכונים. לזה יש להוסיף הוצאות משתנות כגון ספרי לימוד ותלבושות. יש לציין שהמדינה מסבסדת את בתי הספר הפרטיים לפי רמת "עושרה" , ובתי הספר נותנות מילגות כדי למשוך תלמידים מבריקים.

ציוני בגרות: תלמידים המעוניינים לעזוב את בית הספר בגיל 16 למכללות המקצועיות (הנקראות TAFE) נבחנים ומקבלים תעודת SC - School Certificate ,הבחינות הן פנימיות חוץ ממתמטיקה ואנגלית שהן כלל ארציות.
אלה הבוחרים לעשות זאת בגיל 18 מקבלים
HSC - Higher school certificate ונבחנים בבחינות חיצוניות. יש לציין שרוב האוניברסיטאות דורשות HSC כדי להמשיך ללמודים גבוהים כמו בחינות הבגרות בארצנו.

שעות פעילות: בדרך כלל בתי הספר פועלים 5 ימים בשבוע מ-9 בבוקר עד 4 אחר הצהריים עם הפסקת צהריים באמצע. ישנם 4 חופשות בית ספר לאורך השנה מלבד חופשות החג הרגילות. בניו סאוות ווילס לדוגמא חופשת הקיץ הגדולה היא בין ה-21 לדצמבר עד 27 לינואר ושאר החופשות הן בנות שבועיים.

בתי ספר יהודים עיקריים באוסטרליה:

סידני: הר סיני, מוריה, מסדה
, עמנואל
מלבורן:  ביאליק, המלך דוד, הר הצופים, שיבה ובית רבקה

גני ילדים ומעונות יום: באוסטרליה אין חובה לשלוח את ילדים מתחת לגיל 5 למעונות יום ,אך הרבה הורים בוחרים בכך, בעיקר אלו שעובדים במשרה מלאה. המחירים אינם זולים, במיוחד במעונות הפרטיים והן נעים בסביבות ה 200 דולר לשבוע.
גני החובה המיועדים לגילאי 5-6 (ונקראים באוסטרליה
Pre School) פועלים בדרך כלל 5 ימים בשבוע והילדים נשלחים לחצאי יום.

יש לשים לב שלבתי הספר היוקרתיים ואפילו לגני הילדים יש רשימת המתנה ארוכה, לעיתים יש להירשם שנה ואפילו שנתיים מראש כדי להתקבל....

אוסטרליה שימושי:  עבודה  | מזג אוויר  |  מפות  | לימודים  |  סידני  |  מלבורן |  הגירה |  שגרירות  |  ניו זילנד  

Copyright © Aust.co.il