אוסטרליה

אוסטרליה

 ראשי  |  טיסות  |  תחבורה ציבורית  |  תחבורה פרטיתאוסטרליה דף הבית
רקע
ויזה לאוסטרליה
הגירה
עבודה באוסטרליה
עסקים
לימודים באוסטרליה
מגורים
מעבר דירה
תחבורה
פנאי
תקשורת
בריאות
טיול לאוסטרליה
ערים
סידני
מלבורן
יהדות
חדשות
יומן מסע
ניו זילנד
תמונות
מפות


 

 


אוסטרליה דף ראשי > תחבורה > תחבורה פרטית

רוב הרכבים הפרטיים באוסטרליה הם בעלי נפח מנוע גדול בגלל גודלה של היבשת. גם בתוך הערים המרחקים הם עצומים בגלל הבנייה לרוחב וכך רכב הוא כלי הכרחי במיוחד בשכונות המרוחקות.
 מספר הרכבים באוסטרליה בשנת 2000 עבר את ה-12 מיליון, אחוז גבוה יחסית למספר התושבים שעומד על 20 מיליון.
הרכבים שבדרך כלל תראו על הכביש הן מתוצרת הולדן (חברה אוסטרלית), פורד, טויוטה ומיצובישי שמיוצרות באוסטרליה. הרכבים הנמכרים ביותר הם הולדן קומודור ופורד פלקון בעלי נפחי מנוע של 4 ליטר.

קניית רכב חדש: רבים מיצרני הרכב הקימו מפעלים באוסטרליה, מה שמוזיל רכבים מתוצרתם מול רכבים מיובאים אחרים. היצרנים להם מפעלים כוללים את הולדן, פורד, מיצובישי, ניסן וטויוטה והם אחראים למעל 70 אחוז ממכירות רכבים חדשים. רכבים חדשים בעלי נפח מנוע קטן כגון יונדאי אקסנט ופורד פיאסטה עולים בממוצע 15,000 דולר אוסטרלי.

 רכב משפחתי חדש בעל 4 צילנדרים ונפח מנוע בינוני עולה בממוצע 19,000 דולר אוסטרלי ורכבים גדולים בעלי 6 צילנדרים יכולים לעבור את ה- 30,000 דולר. האתר הבא נותן סקירה על מכירי רכב חדש באוסטרליה.

רכב משומש: אין מחירון רשמי לרכבים באוסטרליה (כמו לוי יצחק בישראל) והיצע וביקוש הם השחקנים העיקריים במחירו של הרכב. רכבים מעל 10 שנים נמכרים לעיתים במחירים מצחיקים של 1000 דולר.
כל בעל רכב באוסטרליה צריך לשלם דמי רישוי (Rego) מידי שנה בעלות ממוצעת של 500 דולר, לפי המדינה שבה הוא נקנה מלכתחילה, כאשר מערב אוסטרליה נחשבת למדינה עם הרישוי הזול ביותר. רכב בעל רישיון נותר של 10 חודשים יעלה יותר מרכב שהרישיון שלו עומד לפוג.
לפני שמעבירים בעלות, הרכב צריך לעבור בדיקת בטיחות (RWC) על ידי מוסך מורשה ועל הבודק לתקן את כל ליקויי הבטיחות שנמצאו כדי לקבל מסמך חתום מבעל המוסך.
בעת העברת בעלות משלם הקונה למשרד הרישוי סכום התלוי במחיר הרכב המוצהר על ידי המוכר. רבים כמובן מסכימים לרשום מחיר רכב נמוך יותר...
עיתון ה- Trading Post שיוצא בימי רביעי ושבת היא דרך מצויינת למצוא רכב משומש.

עצות לטיילים: רכבים ישנים מסוג הולדן קומודור ופורד פלקון בעלי 6 צילנדרים ונפח מנוע של 4 ליטר נחשבים לזולים ואמינותם יחסית גבוהה. בנוסף מחירי החלפים שלהם זולה עקב התפוצה הרחבה שלהם אך עם זאת החסרון העיקרי שלהם נעוץ בצריכת דלק גבוהה (ליטר ל-5 ק"מ בממוצע).
בערים הגדולות יש שווקי מכונית שנועדו לטיילים בלבד כגון Kings Cross car market שבסידני. היתרון בקניית רכב מטיילים היא שבדרך כלל הקנייה כוללת ציוד קמפינג.
שימו לב כמה זמן רישוי נותר לרכב שיכול לעלות כמו המחיר שתשלמו על הרכב עצמו.
שימו לב גם מאיזה מדינה הרישיון כאשר מערב אוסטרליה נחשבת לזולה ביותר. ההמלצה העיקרית היא לקנות רכב עם רשיון של המדינה שבה תמכרו אותו.
דילרים אומנם נותנים אחריות על הרכב אך המחיר שתשלמו יקר משמעותית מקנייה פרטית.
עשו מנוי לשרות תיקוני דרכים כגון RACV הכוללים גרירה ולינה בבית מלון במקרה של תקלה.

ביטוח: ביטוח צד שלישי כנגד נזקי גוף (CTP) כלול במחיר הרישוי השנתי. חברות הביטוח מציעות ביטוח צד שלישי (TPP)  כולל נזקי רכוש במחיר נמוך.
אפשרויות נוספות הן ביטוח צד שלישי הכולל נזקי גניבה ואש (TPF&T) וביטוח כולל (Comprehensive) שמכסה אותך לכל אפשרות שתקרה כולל נזקי סופה ושבירת חלון.

אוסטרליה שימושי:  עבודה  | מזג אוויר  |  מפות  | לימודים  |  סידני  |  מלבורן |  הגירה |  שגרירות  |  ניו זילנד  

Copyright © Aust.co.il