אוסטרליה

אוסטרליה

ראשי  |  חיי לילה  |  ספורט קניות  |  מרוצי סוסים  |  תעשיית הבירותאוסטרליה דף הבית
רקע
ויזה לאוסטרליה
הגירה
עבודה באוסטרליה
עסקים
לימודים באוסטרליה
מגורים
מעבר דירה
תחבורה
פנאי
תקשורת
בריאות
טיול לאוסטרליה
ערים
סידני
מלבורן
יהדות
חדשות
יומן מסע
ניו זילנד
תמונות
מפות


 

 


אוסטרליה דף ראשי > פנאי > תעשיית מרוצי הסוסים אוסטרליה

תעשיית מרוצי הסוסים באוסטרליה

כדי להבין כמה גדולה תעשיית מרוצי הסוסים באוסטרליה מספיק להסתכל בנתונים שמפורסמים בתעשייה: בשנים 2003-2004 היו ברחבי אוסטרליה 393 מועדונים פעילים בתחום מרוצי הסוסים, שהפעילו 20,072 מרוצים ב-362 מסלולים. סה"כ פרסים שחולקו למצנחים בשנים אלו : 350 מיליון דולר. סכום ההימורים הכולל בתעשיית מרוצי הסוסים עלה מ-8.3 מיליארדי דולר בעונת 1989/90 ללמעלה מ-11 מיליארד דולר בעונת 2003/04.

תעשיית מרוצי הסוסים היא ממקורות ההכנסה הראשיים של כלכלת אוסטרליה. תעשייה זו היא מקור לעבודה מלאה או חלקית של בסביבות 250,000 אנשים, ו 75,000 משרות.


בשנים 1999-2000 הניבה תעשיית מרוצי הסוסים רווח כלכלי ישיר של 7.74 מיליארדי דולר לכלכלת אוסטרליה. באותה תקופה ההכנסות ממסים שמקורם בתעשייה זו לממשל הפדרלי ולממשלים המקומיים הסתכמו ב-1.46 מיליארד דולר.

בעונת המרוצים 2002/03 הממשלים המקומיים במדינות ובטריטוריות המרכיבות את אוסטרליה הרוויחו יחדיו סכום של 425.4 מיליון דולר באמצעות מיסוי פעילותם של מועדוני המרוצים. בתעשיית מרוצי הסוסים למעלה מ-85% מכלל ההימורים הם הימורים שנערכים מחוץ לזירות המרוצים.

על מלבורן קאפ - מרוץ הסוסים המפורסם ביותר באוסטרליה

ספורט ובידור הולכים יחד אבל מי שנחשף לענף מרוצי הסוסים באוסטרליה מגלה כמה ההבחנה בין השניים מעורפלת. עונת המרוצים המתקיימת מידי שנה במלבורן נקראת קרנבל האביב. השיא הוא ב-2 לנובמבר בתחרות הנקראת "מלבורן קאפ" ואליו מגיעים מעל 100,000 צופים ומחולקים מעל 4 מיליון דור לסוס הזוכה.

המרוץ הוא בסך בכל תרוץ למסיבה הטובה בעיר שכוללת תצוגת אופנה המונית ואלכוהול אינסופי. כספורט היאה למעמד האצילים, הגברים מגיעים בחליפות מהודרות והנשים בשמלות דקיקות עם כובעי נוצה. המוזיקה הסקוטית ברקע נותנת תחושה של אנגליה במאה ה-18 ולא באוסטרליה של שנות ה 2000.

מספר נתונים מעניינים: כותרות העיתונים באוסטרליה למחרת האירוע תמיד יוקדשו לסוס המנצח, גם אם יקרה משהו דרמטי בעולם. בחורות תמיד יעדיפו ללכת עם שמלה קצרה ועקבים דקיקים לאירוע באוויר הפתוח שמשכו מעל 5 שעות, גם ביום מעונן וגשום...

ארגון מרוצי הסוסים אוסטרליה

עד לפני כמה שנים ניהול המרוצים והפיקוח עליהם נעשה על-ידי מועדוני המרוצים הגדולים בכל מדינה וטריטוריה.

בראשית שנות ה-90 החלו הממשלים המקומיים, תחילה בקווינסלנד ואחר כך גם במדינות וטריטוריות נוספות, להקים רשויות מרוצים סטטוטוריות – שנטלו מהמועדונים את סמכויות הניהול של מרוצי הסוסים והפיקוח עליהם. כמו כן נחקקו במדינות חוקים בכל הנוגע להתערבויות והימורים על מרוצי סוסים, לפעילותם של bookmakers, למיסוי הימורים ועוד.

ברמה הפדרלית מרוצי הסוסים באוסטרליה מוסדרים על-ידי מינהל המרוצים הלאומי –The Australian Racing Board. גוף זה נוסד בשנת 1998 כחברה בערבות מוגבלת המאוגדת לפי חוק התאגידים האוסטרלי. המינהל מאגד למעשה את שמונת רשויות המרוצים הראשיות. הוא משמש רשות אדמיניסטרטיבית לאומית עליונה לכל תעשיית המרוצים האוסטרלית. תפקידו המרכזי הוא להסדיר את אופן ניהולם של מרוצי הסוסים ברחבי היבשת לפי כללים אחידים שהוא קבע – כללי המרוצים האוסטרליים (The Australians Rules of Racing). הכללים מיושמים ונאכפים בכל אחת מהמדינות והטריטוריות על-ידי רשות המרוצים הראשית המקומית

כללי המרוצים הללו קובעים כי כל אדם שנוטל חלק בעניין כלשהו המוסדר בכללים מסכים בכך להיות כפוף ל-Australian Racing Board ול-Principal Racing Authority.כללים אלו גם קובעים כי רשות המרוצים הראשית בכל מדינה וטריטוריה היא הגוף השולט והמפקח על מרוצי הסוסים בתחומה. אותן רשויות מוסמכות, בין השאר, להטיל עונשים משמעתיים בגין חריגה מהכללים, להעניק רשיונות לפרשים (jockeys), למאמנים ולעוסקים נוספים בענף וכן להתלות או לבטל רשיונות אלו. כמו כן הרשויות מנהלות רישומים רשמיים של מועדוני מרוצים, של בעלי סוסים, של מארגני הימורים, של סוסים, פרשים, מאמנים ועוד.

מועדוני מרוצי סוסים עיקריים

מתוך אתר האינטרנט של האוסטרליין ריסינג וכנסת ישראל

 

שימושי: עבודה  | מזג אוויר  |  מפות  | לימודים  |  סידני  |  מלבורן |  הגירה |  שגרירות  |  ניו זילנד  

Copyright © Aust.co.il