חדשות ראשי  |  חדשות כללי  |  טכנולוגיה וכלכלה   |  פנאי וספורט  |  קהילה יהודית  |  יחסי ישראל  |  ניו זילנדדף הבית
רקע
ויזות
הגירה
עבודה
עסקים
לימודים
מגורים
מעבר דירה
תחבורה
פנאי
תקשורת
בריאות
טיול
ערים
יהדות
חדשות
יומן מסע
ניו זילנד
תמונות
מפות


 

 


דף ראשי > חדשות > חדשות ניו זילנד

חדשות אחרונות

עכברוש שכרסם סיב אופטי השאיר את כל ניו זילנד ללא סלולרי וללא אינטרנט. הבורסה הניו זילנדית נאלצה לסגור את המסחר למשך מספר שעות, הבנקים איבדו יכולת לתפקד והבלגאן חגג.
מומחי טכנולוגיה ניו זילנדים ניסו להזהיר את ממשלתם בעבר על האפשרות שכל רשת התקשורת תיפול. לדבריהם כל תשתית התקשורת בניו זילנד חשופה לנפילות חוזרות ונשנות ויש צורך בשדרוג לכל המערכת. הממשלה לא התרגשה ממקרה העכברוש והיא קבעה שזה היה "סיכוי של אחד למליון".

הפער בין עשירים לעניים בניו זילנד ממשיך לגדול. אם זאת מספר האנשים שחי בדוחק קטן. כך פרסם משרד העבודה הניו זילנדי. השכר הממוצע השנתי גדל ל 46,000 דולר לפני מיסים ו 37,400 אחרי מיסים. עניים באוסטרליה הם אנשים שמרוויחים פחות מ 27,000 דולר ניו זילנדי.
 

ידיעות קודמות 

שמונה בני אדם, ככל הנראה תיירים זרים, נהרגו בתאונת הדרכים הקטלנית ביותר שארעה בניו זילנד מאז שנת 1995.  נערה בת 18 נפצעה קשה והובלה לבית החולים לאחר שהרכב המסחרי בו נסעה עם שמונת ההרוגים התנגש במשאית, ליד העיר מרמרי, כ-550 קילומטר מצפון לבירת ניו זילנד, וולינגטון. המשטרה המקומית פועלת לזיהוי הגופות והפצועה

ראש ממשלת ניו-זילנד תבקר במחנה ההשמדה אשוויץ במסדרת ביקורה הרשמי בפולין ושבוע לאחר מכן תבקר במוזיאון היהודי בברלין. הביקורים יוצרים אי נוחות מסיומת לאחר התקררות היחסים עם ישראל. בנוסף, חבר במפלגתה אמר לאחרונה כי נמאס לו לשמוע כמה יהודים נהרגו בשואה ובתאי הגזים.

חבר בפרלמנט הניו-זילנדי אמר כי נמאס לו לשמוע כמה יהודים נהרגו בשואה ובתאי הגזים. בנוסף התבטא כנגד נשים והומואים. מפלגת הלייבור התנערה מההתבטאות הגסה כהגדרתם, אך לא נקטו בשום פעולה כנגד חברם.  טמהירי בן ה 45, מאורי במוצאו, נחשב בעיני רבים למועמד לגיטימי לראשות הממשלה.

אייר ניו-זילנד תדרוש תשלום מיוחד בעקבות עליית מחירי הנפט בעולם. התוספת תיכנס לתוקף ב 12 באפריל והיא תיהיה ביחס למרחק הטיסה. היא תצטרף בכך למספר חברות אחרות בעולם שכבר עשו כך כגון בריטיש איירוויס. חברות תעופה אוסטרליות מסרו שהן ישקלו העלאת מחירים בדומה למתחרים.

ממשלת ניו זילנד הכחישה את תמיכתה בהצעת מפלגת הירוקים להעניק למרדכי ואנונו דרכון ניו זילנדי. הממשלה אמרה, כי ההצעה לא ישימה, כי ממילא נאסר על ואנונו לעזוב את ישראל. חבר הפרלמנט, קית לוק, אמר בסוף השבוע שעבר, כי יש להציע לואנונו דרכון ניו זילנדי, "לאות הכרה ברדיפה המתמשכת שלו למען חשיפת תוכנית הנשק הגרעיני של ישראל".
כאמור, באחרונה דחתה ממשלת ניו זילנד את הצעתו של נשיא המדינה, משה קצב, לבקר בוולינגטון. בין ישראל וניו זילנד נוצר מתח בעקבות לכידת שני סוכני המוסד שהורשעו בניסיון להשיג דרכון ניו זילנדי במרמה. (וואלה)

ראש ממשלת ניו זילנד, הלן קלארק, הודיעה היום כי ארצה, השייכת לחבר העמים הבריטי, לא תקבל את קמילה פרקר באולס כמלכה, אחרי שתתחתן עם המלך העתידי, צ'ארלס. בממשלת ניו זילנד חשבו אף להרחיק לכת ולהביע את מחאתם על הנישואים בוויתור על שיגור מתנה רשמית לזוג המלכותי. כזכור פרקר היתה מאהבתו של הנסיך עוד בחייה של הנסיכה המנוחה דיאנה.

אזרחים ניו זילנדים קיבלו רשיון נהיגה ללא טסט במסגרת הונאה של בוחני נהיגה. צילומים של רשת טלוויזיה מקומית מראים כי הבוחנים מקבלים 400 דולר לכל רשיון שהם מנפיקים. המשטרה המקומית התחילה לחקור את הבוחנים אשר רובם ממוצא אסיאתי.

רשות הדואר הניו-זילנדי הכפילה את רווחיה במחצית השנה האחרונה. הרווח הנקי הגיע ל-40 מיליון דולר לעומת 20 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. הזינוק החד מוסבר בפעילות המוגברת של שרות השליחים של החברה ובמכירת מספר נכסים בשנה החולפת.

רעידת אדמה בעוצמה של 6.4 במדד ריכטר הורגשה בניו זילנד ולא ידוע על כל נזק. מקור הרעש היה בקרבת החיבור בין האי הצפוני לדרומי והוא נמשך כ-30 שניות. רבים מהתושבים כלל לא הרגישו את הרעידה כייון שהיא התרחשה באמצע הלילה ב-4 לפנות בוקר.

העודף התקציבי בניו זילנד גדל ל 5 ביליון דולר, כל זאת בשבעה חודשים מתחילת השנה הפיננסית באי. הכלכלה הצומחת והקיצוצים בתקציב הם הגורמים העיקריים לעודף התקציבי אשר הפתיע תא משרד האוצר שחזה שהעודף יהיה 4 ביליון דולר ניו זילנדי.

דרישה לכופר של מיליון דולר לאחר חטיפת אישה באוקלנד בשעות היום.
החשד הוא כי שלושה חוטפים השתתפו באירוע והם ברחו במכונית מיני קופר. לפני הבריחה הם הספיקו לפגוש את הבעל ולהציג את הדרישה בפניו בנשק שלוף. האישה ממוצא אסיאתי מגיעה ממשפחה עשירה.

המגעים על נוסח ההתנצלות הישראלית לממשלת ניו זילנד מתנהלים באמצעות שגריר ניו-זילנד בטורקיה. ישראל מתחייבת בהצעה שהועברה לוולינגטון להימנע בעתיד מכל ניסיון ריגול במדינה. בתגובה להתנצלות אמר דובר רשמי כי הערותיו של קצב מעודדות.

ארגוני עובדים בניו זילנד מבטיחים לחדש את המאבק מול הממשלה כדי להבטיח 5% תוספת לשכר העבודה. אשתקד הצליח ארגון המהנדסים להוסיף לשכרו 2.9 אחוז לאחר חודש של שביתות ומאבקים.

מספר הקנסות בניו זילנד שילש את עצמו בתקופת כהונת מפלגת השלטון. המספרים הוצגו על ידי גופי המשטרה במדינה. ארגונים בניו זילנד טוענים כי המשטרה הופכת לכלי ליצירת הכנסות במקום המלחמה בפשע.

הזמרת שר אמרה במהלך הופעה שנערכה באוקלנד שבניו-זילנד לקהל של 20,000 מעריצים כי בריטני ספירס וג'ניפר לופז הן 'פרוצות'.  דובריהן של ספירס ולופז מסרו בתגובה לעיתון כי "בתור זמרת שספגה הרבה התייחסות עיתונאית בלתי נעימה, זה די מפתיע שהיא מרשה לעצמה להתבטא בצורה כזו בנוגע לשתי נשים שהיא בקושי מכירה".

ישראל מוכנה להתנצל על שהפעילה את סוכניה בניו זילנד ופגעה בריבונותה ולהתחייב שמקרים דומים לא יישנו בעתיד, כך מסרו מקורות מדיניים בירושלים. עם זאת, נוסח ההתנצלות יהיה מעורפל. המקורות אישרו כי בשבועות האחרונים מתנהל מו"מ בין המדינות ליישוב המשבר, שפרץ בעקבות פעילות סוכני המוסד שם, שנחשפה לפני כשנה. לטענת ניו זילנד, שני סוכני מוסד נוספים היו מעורבים בפרשה וכנראה הם נמלטו לישראל (וואלה).

שבעה מתוך עשרה אסירים צעירים בניו זילנד לא מביעים חרטה על מעשיהם. עוד התגלה במחקר הפסיכולוגי כי האסירים תואמים פרופיל של חולה במחלת נפש והאמפתיה לקורבנות שואף לאפס. הסטטיסטיקה מגלה כי ההרשעה הראשונה של עבריין ניו זילנדי היא בגיל 15 ובדרך כלל על שוד בנסיבות מחמירות. 

סוכני המוסד משכו את הערעור על הרשעתם בבית המשפט הניו זילנדי. עיתון מקומי מדווח כי שני הישראלים שניסו להשיג במרמה דרכון ניו- זילנדי ונחשדו בהיותם סוכני מוסד, משכו ערעור שהגישו על הרשעתם. בניו זילנד מקווים כעת להתנצלות פומבית ישראלית, בניסיון לתקן את המשבר בין המדינות

ממשלת ניו זילנד תמנה ועדת חקירה לבדיקת שחיתות ואי סדרים במדיניות חלוקת המלגות של המדינה. כל זאת לאחר שהאופיזיציה חשפה מדיניות לא שיווינוית בחלוקת המלגות בין תלמידי המדעים לתלמידי האומנות. בנוסף לכך ציוני התלמידים בחלק מן המקצועות מעוררים חשד.

שיעור הלא מועסקים בניו זילנד הוא הנמוך ביותר במדינות העולם. הוא עומד על 3.6 אחוז כאשר הממוצע העולמי  6.8 אחוז. בשנת 2004 נוספו למשק הניו זילנדי 87,000 מקומות עבודה חדשים. זוהי הצמיחה הגדולה ביותר מזה 10 שנים. שיעור הלא מועסקים באוקלנד אף נמוך מהישעור הארצי והוא עומד על 3.3 אחוז.

חשוד בתאונת דרכים בניו זילנד נעצר לאחר ששלושה צעירות נהרגו בהתרסקות מכוניתם ליד נהר Waikato. הוא נחקר לאחר שנראה בזירת האירוע. סיבת התאונה היא כנראה נהיגה בשכרות, כך מדווח עיתון ההרלד סאן הניו זילנדי.

ראש ממשלת ניו-זילנד, הלן קלארק, אמרה שביקורו של הנשיא הישראלי הקרוב לא יתקיים על רקע יחסים עכורים בעקבות פרשת "סוכני המוסד" הישראלי. קלארק תיארה את היחסים עם ישראל כרגע כ"מוגבלים מאוד במושגים של קשר דיפלומטי", ואמרה שכך הם יישארו "עד שתעשה התקדמות". היא הציגה גם מספר סנקציות דיפלומטיות שמציבה ניו-זילנד על ישראל, בינן דחיית אישור מינויו של השגריר הישראלי החדש. בקול ישראל דווח, כי הנשיא קצב הבהיר כי לא התכוון לבקר במדינה זו.

אלישע קרא, שנעצר בניו זילנד בחשד לפעילות כאיש מוסד, מונה לסמנ"כל השירות של ויזה כאל. קרא נעצר על-ידי שלטונות ניו זילנד והורשע בעבירה של ניסיון להשיג דרכון מזויף. בהודעת המינוי שפירסמה חברת כרטיסי האשראי צויין כי קרא (51), בעל תואר שני במנהל עסקים, הוא בעל "עבר וניסיון רב בשירות הציבורי". קרא והישראלי הנוסף שנעצר עימו, אוריאל קלמן, הועמדו לדין ונידונו לחצי שנת מאסר, אולם עונשם קוצר והם שוחחרו מהכלא כעבור שלושה חודשי מאסר.

רעידת אדמה בעוצמה של 5.5 בסולם ריכטר פקדה את וולינגטון, בירת ניו זילנד. לא נגרמו נזקים משמעותים.

ניו זילנד מנעה ממכחיש השואה, דיוויד אירווינג, להכנס לתחומה. בגלי צה"ל דווח כי אירווינג לא הורשה לעלות על מטוס שיצא מלוס אנג'לס לניו זילנד, לאחר שלא קיבל ויזה. אירווינג אמר כי מדובר בסתימת פיות וכי בכוונתו לנקוט בצעדים משפטיים נגד ראש ממשלת ניו זילנד.

9 שנות מאסר לישראלי בניו זילנד שהבריח 61 אלף כדורי אקסטזי. התובעת במשפט, לואיס פאנקהארסט, אמרה כי מדובר בכמות כדורי האקסטזי הגבוהה ביותר שנתפסה במדינה. לדבריה, הסמים שהבריח היו בשווי של 6 מיליון דולר, אולם העורך דין של דורה טען ששווי הסמים היה 3 מיליון דולר.

הפרלמנט בניו זילנד אישר שורת חוקים המכירים בזכויותיהם של זוגות חד מיניים במדינה. עם זאת, הפרלמנט לא אישר עדיין חוק המכיר בנישואים של זוגות חד מיניים. (NRG)

1 2

 

שימושי:  מזג אוויר  |  מפות   |  מדריך רחובות  |  חדשות

צור קשר  |  מי אנחנו  |  תנאי שימוש  |  פרסם אצלנו  |  הוסף כתבה 

     Copyright © Aust.co.il