אוסטרליה

אוסטרליה

 חדשות ראשי  |  חדשות כללי  |  טכנולוגיה וכלכלה   |  פנאי וספורט  |  קהילה יהודית  |  יחסי ישראל  |  ניו זילנדדף הבית
רקע
ויזות
הגירה
עבודה
עסקים
לימודים
מגורים
מעבר דירה
תחבורה
פנאי
תקשורת
בריאות
טיול
ערים
יהדות
חדשות
יומן מסע
ניו זילנד
תמונות
מפות


 

 


דף ראשי > חדשות > חדשות אוסטרליה - ישראל

חדשות אחרונות 

ישראל במקום ה-23 בעולם באיכות החיים. אוסטרליה במקום השלישי. לפי מרכז פסגת האו"ם המתקיימת בימים אלו בניו-יורק. מדד הפיתוח העולמי מהווה ממוצע של שלושה מדדים מרכזיים: תוחלת חיים, מדד השכלת מבוגרים ותוצר לנפש. במקום הראשון, כמו בשנים קודמות, נמצאת נורבגיה.

אורי אלון, סטודנט באוניברסיטת UNSW שבסידני, אוסטרליה, חיפש נושא לתזה ופיתח את אוריון, טכנולוגיית חיפוש מהפכנית. המערכת מתלבשת על מנוע חיפוש קיים ומציגה את הטקסט המבוקש במקום קישורים. אלון בן ה-26, שמבהיר כי הוא ישראלי גאה ואין בכוונתו להשתקע באוסטרליה

ידיעות קודמות 

פסטיבל הדיג'רידו יתקיים השנה בסוף-השבוע בתאריכים 23-24 בספטמבר. לאור ההצלחה אשתקד הורחב הפסטיבל השנה ליומיים של הופעות וסדנאות. הפסטיבל יתקיים בשטח מוצל בפאתי קיבוץ חורשים ובו בריכה ומתחמים שונים. הפסטיבל מיועד לחובבי המוסיקה ולכל בני המשפחה כולל ילדים. בתוכנית הופעות של הרכבים בסגנונות שונים המשלבים את הדיג'רידו, וסדנאות של מיטב אמני הדיג' בארץ.

ב23 לאוגוסט, ייפתח במלבורן אוסטרליה פסטיבל הקולנוע הישראלי השני עם הקרנה של "סוף העולם שמאלה", בבימויו של אבי נשר. כעבור שבוע, ב- 30 באוגוסט, ייפתח הפסטיבל גם בסידני. הפסטיבל שהופק ביוזמת AICE  – העמותה לחילופי תרבות אוסטרליה ישראל – יציג רפרטואר ישראלי עכשווי.

משרד ההגנה האוסטרלי השיק את ספינות הסיור החדישות שלו כאשר הן מצוידות בעמדות נשק מסוג "טייפון" אשר יוצרו במשותף על-ידי חברת רפא"ל. הספינות החדשות הקרויות ארמידל קלאס אמורות להגן על חופיה הצפוניים של אוסטרליה. בחברה מציינים, כי מדובר בעסקה בהיקף של עשרות מיליוני דולרים

ראש ממשלת אוסטרליה, גון הווארד, אמר כי הוא גאה ביחסה החם של מדינתו לישראל והקהילה היהודית. הוא אמר זאת בטקס של הקהילה היהודית בסידני. כמו כן הבטיח שימשיך לתמוך בישראל כפי שאוסטרליה תמכה בעבר בהצבעות באו"ם. מנגד, דיויד הריס, מראשי הקהילה היהודית באר"הב אמר כי הווארד הוא ראש ממשלה "בלתי רגיל".

ישראל הפסיקה להנפיק דרכונים במקום אלה שאבדו לישראלים ששוהים ביפאן, הודו, תאילנד ואוסטרליה, לאחר שבמדינות אלה התגלתה תופעה של מכירת הדרכונים בעבור כסף. במקרים אלה מונפקת תעודת מעבר בלבד. מנכ"ל משרד החוץ, רון פרושאור, אמר אתמול שבשנה האחרונה נמסר על אובדן של 2,500 דרכונים במדינות אלה.

סגנית יו"ר הכנסת לשעבר, נעמי חזן, העבירה הרצאה במלבורן על זכויות אדם והטרור העולמי. "ישראל לא תצליח לעולם לשבור בכוח את הנחישות הפלשתינית", אמרה חזן. "הקמפיין הצבאי שניהלה ישראל נגד הטרוריסטים פגע בקושי בארגונים, כאשר הורסים בית של מפוצץ מתאבד יוצרים 50 מפוצצים מתאבדים פוטנציאלים, הקמפיין הצבאי שניהלה ישראל נגד הטרוריסטים פגע בקושי בארגונים, אריאל שרון הבין שצריכה לקום מדינה פלשתינית "

פסטיבל הקולנוע האוסטרלי השני יוצא לדרך.
יתקיים בסינמטקים ת"א, ירושלים וחיפה ביוזמת עמותה לחילופי תרבות אוסטרליה ישראל.
הקולנוע האוסטרלי השני ייפתח ביום ב' (6.6.05) במעמד שר החוץ האוסטרלי אלכסנדר דאונר. 23 סרטים יוקרנו במסגרות הפסטיבל, שיתקיים בסינמטקים בתל אביב, ירושלים וחיפה. הפסטיבל יתקיים בסינמטק ת"א בין התאריכים 12 - 6 ביוני, יימשך בסינמטק ירושלים 18 - 14 ביוני ויסתיים בסינמטק חיפה 25 - 21 ביוני.

AICE - העמותה לחילופי תרבות אוסטרליה ישראל מתכוממת לקראת פסטיבל הקולנוע האוסטרלי -בדצמבר 2002 נחנך הארגון בהצהרה משותפת של שרי החוץ של ישראל ואוסטרליה שבירכו על הקמתו. בהצהרה זו מכירות שתי הממשלות בכך שהקשרים שאֵייס עוזרת לגבש, רותמים את המשאב היקר ביותר שיש ברשותן של שתי המדינות - הביטוי האמנותי של אזרחיה. הארגון, שהוקם ביוזמתו של אלבר דדון, מלבורן, המכהן כיו"ר, יוזם אירועי תרבות באוסטרליה ובישראל, מתוך אמונה כי חילופי תרבות בין המדינות יובילו להעשרת שני הצדדים. הפרוייקט הראשון בישראל היה תערוכה רחבת היקף של אמנות אבוריג'ינית עכשווית ובשנה שעברה יצאו לדרך פסטיבל הקולנוע האוסטרלי בישראל ופסטיבל קולנוע ישראלי באוסטרליה. כדי לשקף את אופיו הדו-צדדי של הארגון קיים חבר נאמנים בכל אחת משתי המדינות, המורכב מאנשים המחוייבים לקידום התרבות. חברי עמותת אייס בישראל: פיטר אדלר, מירון איזקסון, דינה אלדור, גילה אלמגור, אילן דה פריס, מיכה לבינסון, גבי לוי, אילנה צור, אסי רפאלי, רנן שור וכתרי שחורי. חברי אייס באוסטרליה: פיטר אייבני, יוסי טל, אורה לוין-ליפסקי, סו מאסלין וד"ר ג'ין שרמן. שגריר אוסטרליה בישראל, מר טים ג'ורג', ושגריר ישראל באוסטרליה, מר נתי תמיר, מכהנים בחבר הנאמנים בתוקף תפקידם. (NFC)

ההוצאה הכספית על בטחון באוסטרליה ירדה ל 1.9 אחוז מהתוצר ובניו זילנד היא ירדה ל 0.9 אחוז מהתוצר בעשר השנים האחרונות. ישראל היא המדינה המובילה בעולם בהוצאות הבטחון, 1466 דולר לאדם לעומת ארה"ב עם 953 דולר ורק 577 דולר לאדם באוסטרליה .

גל פרידמן, זוכה מדליית הזהב באולימפיאדת אתונה, מבקר באוסטרליה מטעם המגבית המאוחדת לישראל. הוא נאם בכנס שנערך בבריסביין והקדיש את המדליה לנרצחי אולימפיאדת מינכן. הוא טען כי לא נעשה מספיק כדי להנציח את זכרונם. במהלך ביקורו יבקר גם במלבורן.

היקף היצוא של חברת טבע נאות למדינות באזור הפסיפיק כולל אוסטרליה וניו זילנד מוערך בכ-17 מיליון שקל. "טבע נאות", יצרנית הנעלים, חתמה  על הסכם ראשון ליצוא לסינגפור והונג קונג. כמו כן חתמה טבע נאות עם חברה מסינגפור לשווק דגמים מיוחדים של נעליים בהיקף של כ-3 מיליון שקלים. סה"כ היקף היצוא של החברה בשנת 2005 מוערך בכ-60 מיליון דולר.

משה קצב גילה כי שוחח עם ראש ממשלת אוסטרליה בנוגע להסכם סחר חופשי עם ישראל. כך מסר העתון הרלד סאן. עוד גילה קצב כי ג'ון הווארד היה נלהב לשמע ההצעה. הגילוי נעשה במסגרת ראיון שערך הנשיא בנוגע לתוכניות הגרעין של איראן.

1 2

שימושי:  מזג אוויר  |  מפות   |  מדריך רחובות  |  חדשות

צור קשר  |  מי אנחנו  |  תנאי שימוש  |  פרסם אצלנו  |  הוסף כתבה 

     Copyright © Aust.co.il