אוסטרליה

אוסטרליה

 חדשות ראשי  |  חדשות כללי  |  טכנולוגיה וכלכלה   |  פנאי וספורט  |  קהילה יהודית  |  יחסי ישראל  |  ניו זילנדדף הבית
רקע
ויזות
הגירה
עבודה
עסקים
לימודים
מגורים
מעבר דירה
תחבורה
פנאי
תקשורת
בריאות
טיול
ערים
יהדות
חדשות
יומן מסע
ניו זילנד
תמונות
מפות


 

 


דף ראשי > חדשות > חדשות קהילה יהודית

חדשות אחרונות 

מועצת יהודי אוסטרליה הביעה זעם על הפרסום באתר וויקיפדיה המשמיץ את שמעון ויזנטל, צייד הנאצים, בערך על שמו. האתר הציג אתמול מידע שקרי על העבר של ויזנטל, ולפיו היה מעורב בפרשיות סקס עם גברים באוסטריה. "בשנות ה-70 הפך ויזנטל מעורב בקהילה הגאה, והקדיש את זמנו החופשי במתן מין אורלי לגברים שחורים מבוגרים ממנו", נכתב בערך על שם ויזנטל . לכך נוספו מספר השמצות אחרות.

אהוד אולמרט ביטל את ביקורו המתוכנן באוסטרליה שהיה אמור להיערך בספטמבר בעקבות מינויו החדש לשר האוצר בממשלת שרון. הוא היא אמור לבקר במלבורן, סידני וקנברה. הוא היה אמור לשוחח בנושאים מדיניים עקב יציאת ישראל מעזה, אך גם בנושאי השקעות במדינה.
 

ידיעות קודמות 

הקהילה היהודית באוסטרליה זועמת על שריפת בתי הכנסת בעזה, לאחר הפינוי. במכתב זועם של כל הארגונים היהודים באוסטרליה הם מחו על הזלזול והעלבון של הצד הפלשתיני. הם הביעו תמיהה איך הצד השני מצהיר על רצון לשלום והביעו חשש להמשך הלחימה. חבר בכיר במועצת הקהילה היהודית באוסטרליה, מרטין גונזל, כתב למפלגת הלייבור כי "ברצוני להביע תדהמה וגועל מהערותיה של אירווין בפרלמנט בשבוע שעבר ומבקש את גינויכם הפומבי".

מרכז שמעון ויזנטל תובע לחקור פושע מלחמה בן89  מאוסטרליה. לאג'וס פולגאר, המתגורר במלבורן למעלה מ-50 שנים מאז שהחל בבריחה מתביעות המוגשות נגד פושעי מלחמה, הודה ששימש כמנהיג נוער במפלגה האנטישמית "צלב החץ". פולגאר בן ה-89 מצפה לחקירות אחר הרקע שלו ואחרי הקשר שלו לשילטון. גורמים בממשלה דורשים לחקור איך ניתן לאדם שכזה להיכנס לגבולות אוסטרליה ב-1949

אריק רוזנדל היהודי נבחר לשר האחראי על הנמלים בניו סאוות ווילס לאחר 20 שנה ללא נציג יהודי במדינה. השר המיועד אמר כי ימשיך להיות נציגם של היהודים וישרת נאמנה את אוסטרליה. בעבר הוא מילא תפקידים בכירים במפלגתו לפני שנבחר לבית התחתון.

קשיש הונגרי בן 83 נעצר באוסטרליה בחשד כי רצח לפני 61 שנה נער יהודי שהיה ללא טלאי צהוב. הונגריה ביקשה מאוסטרליה להסגירו לידיה. מנהל מרכז ויזנטל, הד"ר אפרים זורוף, החל לחקור את המקרה. בסיוע מסמכים מארכיון הצלב האדום הנמצאים ביד-ושם הצליח זורוף לגלות שזנטאיי נמלט לאוסטרליה בפברואר 1950.

סקר שנערך באוסטרליה מגלה כי רוב היהודים מדליקים נרות אך רק 13 אחוז שומרים על כשרות. הסקר מגלה כי חלה ירידה בשליחת ילדים לבתי ספר יהודים במדינה. הסבר לתופעה הוא המחיר הגבוה לעומת בתי ספר ציבוריים. הסבר נוסף הוא הרצון של הורים יהודים לערב ילדיהם עם הקהילה האוסטרלי כדי שיהיו מוכנים במעברם לגיל בגרות.

יורם אייל לא ינכח בטקס בפתיחה. של המכביה לאחר לחץ של ארגונים יהודים באוסטרליה. אייל שהורשע בעקבות האסון וריצה 6 חודשי שירות  הוחזר לתפקיד מפתח בארגון המכבייה. רון וויזר מראשי הארגונים באוסטרליה אמר כי הדבר מראה על זלזול בקורבנות ודרש תגובה מיידית.

שמונה שנים אחרי אסון הגשר תשלח אוסטרליה לראשונה משלחת מלאה למשחקי המכבייה, שייערכו הקיץ בישראל. ארבעה אוסטרלים נהרגו באסון ב-1997, 60 אחרים נפצעו ולאחר שבמכבייה האחרונה, ב-2001, שלחה אוסטרליה 70 ספורטאים בלבד לישראל, יגיעו הפעם 542 יהודים כדי לנסות לזכות במדליות באירוע הספורטיבי השלישי בגודלו בעולם.

שערורייה בתוכנית טלוויזיה מובילה באוסטרליה עקב הערה משפילה על יהודים. ההערה נעשתה במסגרת תוכנית המציאות "Big brother", בו חבורת צעירים מתחרים ביניהם על השארות בוילה סגורה וזכייה במיליון דולר. אחד המשתתפים צחק על האף היהודי ומייד ננזף על על ידי מנהלי הערוץ. מאוחר יותר הוא אף נבחר על ידי הקהל בבית לעזוב את הווילה.

1 2

שימושי:  מזג אוויר  |  מפות   |  מדריך רחובות  |  חדשות

צור קשר  |  מי אנחנו  |  תנאי שימוש  |  פרסם אצלנו  |  הוסף כתבה 

     Copyright © Aust.co.il