אוסטרליה

אוסטרליה

 חדשות ראשי  |  חדשות כללי  |  טכנולוגיה וכלכלה   |  פנאי וספורט  |  קהילה יהודית  |  יחסי ישראל  |  ניו זילנדדף הבית
רקע
ויזות
הגירה
עבודה
עסקים
לימודים
מגורים
מעבר דירה
תחבורה
פנאי
תקשורת
בריאות
טיול
ערים
יהדות
חדשות
יומן מסע
ניו זילנד
תמונות
מפות


 

 


דף ראשי >  חדשות > חדשות טכנולוגיה וכלכלה

חדשות אחרונות 

פרס הנובל לרפואה לשנת 2005 יוענק לבארי מרשל ורובי וורן, צמד חוקרים אוסטרלים, בין השאר בשל "עקשנותם ונכונותם להתמודד עם דוגמות מדעיות". בשנת השמונים, גילו השניים - העובדים בבית החולים רויאל פרת' - והוכיחו מעבר לכל ספק כי מחלת האולקוס נגרמת על ידי הבקטריה הליקובקטר פילורי, על ידי גרימת דלקת בשולי הקיבה. יתר על כן, הם הציגו תרופה למחלה: אנטיביוטיקה המחסלת את הבקטריה. עד אז, נחשב האולקוס למחלה בלתי ניתנת לריפוי.

טלסטרה, חברת הטלפוניה הגדולה באוסטרליה, עומדת בפני שביתה של עובדיה ב 3 מדינות אחרי קיצוצי שכר בחברה. השביתות מיועדות ב 3 מדינות: מערב אוסטרליה, קווינסלנד וניו סאוות ווילס. האיום יכנס לתוקף באמצע השבוע הבא אם החברה לא תתדיין עם העובדים.

ידיעות קודמות טכנולוגיה וכלכלה

בנק לאומי ממליץ: השקיעו בליש"ט הבריטי, בדולר האוסטרלי ובדולר הניו זילנדי. מבין המדינות המתקדמות, לאנגליה, אוסטרליה וניו זילנד רמת הריבית הגבוהה ביותר לעומת ארה"ב והיורו. כך, למשל, בעוד שהריבית בארה"ב עמדה בראשית השנה על 2.25%, עמדה הריבית בניו זילנד על 6.5%, באוסטרליה על 5.25% ובבריטניה על 4.75%. בשנת 2004 צמחה כלכלת בריטניה ב-3.2%, כלכלת אוסטרליה צמחה ב-2.6%, ובניו זילנד נרשמה צמיחה של 3.6%.

הפרלמנט האוסטרלי אישר את הפרטתה המלאה של טלסטרה, חברת הטלפוניה הגדולה במדינה. צעד זה יאפשר לממשלה למכור את חלקה בחברה, שעומד על 51.8%, תמורת 22 מיליארד דולר. הבית העליון האוסטרלי חייב את טלסטרה לפצל את הזרועות הסיטונאית, הרשת והקמעונאית שלה, וכן חייבו אותה ליצור את הקרן להגנה על השירותים הכפריים ולהשקיע בפריסה ארצית של פס רחב.

בית משפט באוסטרליה קבע כי משתמשי תוכנת שיתוף הקבצים באינטרנט "קאזה" מפרים את זכויות היוצרים על היצירות המוסיקליות המועברות בה. בית המשפט הורה לקאזה לשנות את התוכנה. "החברה איפשרה למשתמשים להפר את זכויות היוצרים של העותרים על הקלטות המוסיקה שלה", קבע השופט. החברות טענו כי "קאזה" גרמה להם הפסדים של מיליוני דולרים במכירות.  (הארץ)

BHP ביליטון האוסטרלית, חברת הכרייה הגדולה בעולם, רשמה עלייה של 76% ברווח הנקי במחצית השנייה ל-3.6 מיליארד דולר. החברה ייחסה את העלייה שנרשמה במחצית שהסתיימה ב-30 ביוני לביקוש ההולך וגדל בסין למגוון מתכות ומחצבים, ולעלייה במחיריהן של מספר סחורות, כגון נפט, פחם, נחושת וברזל. החברה הודיעה על חלוקת דיווידנד שנתי של 0.28 דולר אוסטרלי למניה.

בנק מק'קווארי, בנק ההשקעות הגדול באוסטרליה, מסר בהודעה לבורסה האוסטרלית כי הוא שוקל להגיש הצעה משותפת לרכישת הבורסה של לונדון, ככל הנראה במזומן. שווי השוק של מק'קווארי נאמד ב-14.3 מיליארד דולר אוסטרלי. והוא החברה ה-12 בגודלה באוסטרליה. הבנק משקיע בפרויקטי תשתית באסיה ובחודשים האחרונים הגביר את פעילותו באירופה.

הוראות הפינוי בעת אירוע טרור יימסרו בהודעות טקסט. ממשלת אוסטרליה מתכננת לפתח תוכנית מיוחדת להתרעה על אירועי טרור עבור אזרחים שיימצאו בקרבת מקום האירוע. על פי התוכנית, במקרה של אירוע טרור יקבלו מנהליהם חברות מרכזיות בעיר הודעות טקסט ודואר אלקטרוני ובהם פרטים על האירוע שהתרחש והוראות פינוי ייחודיות למקרה.

חברת התעופה האוסטרלית קואנטס עשויה להתמזג עם יריבתה סינגפור איירליינס בעתיד, כך רמזה ממשלת אוסטרליה. שר המסחר האוסטרלי מארק וייל אמר כי אין לשלול מיזוג בין שתי החברות בשל מגמות המיזוג בין חברות תעופה ברחבי העולם וכינה מיזוג שכזה: "אפשרות". כיום, לפי חוקי אוסטרליה, יכול משקיע מבחוץ או חברה זרה לרכוש 49% ממניות קואנטס בלבד, אך ממשלת אוסטרליה מעריכה מחדש חוק זה. קואנטס מקווה שהשקעות מבחוץ יסייעו לחברה לגייס הון.כמו כן הודיעה קואנטס בתחילת השנה על תוכניתה להעביר 7,000 משרות אל מחוץ לאוסטרליה במטרה לקצץ בעלויות.

הבורסה האוסטרלית שוברת שיאים לאחר שבאפריל השנה רבים חזו לה שחורות. הגורמים לעליות הן השיחות בין סין לארצות הברית והגדלת הצריכה המקומית. עם זאת רבים מתקשים לחזות כיצד תתנהג הבורסה בחודשים הקרובים. רבים מבתי ההשקעות טוענים כי הבורסה מעבר לשיא.

מספר ימי העבודה שאבדו עקב מחלוקות ושביתות ירד לשפל של 20 שנה. מספר ימי העבודה שאבדו ב2005 ירד ל 44,000 ימים. ענף הבנייה באופן לא מפתיע אחראי ל 40 אחוז ממספר ימי העבודה שאבדו. במקביל נמסר כי שוק העבודה האוסטרלי מכיל פחות ארגוני עובדים מבעבר.

חוקי העבודה באוסטרליה צפויים להשתנות כדי להעניק למועסקים רשת בטחון גדולה יותר. זמן ההתאקלמות במקום עבודה חדש יוגדל ושכר המינימום  יחושב בצורה שונה. עם זאת, חוקים אחרים ירעו את מצבם של המועסקים. מקום עבודה בעל פחות מ 100 עובדים לא יחויב לשלם פיצויים והגוף האחראי על קביעת שכר המינימום יאבד מסמכויותיו.

משלחת אוסטרלית מגיעה לביקור לצורך הידוק הקשרים הכלכליים עם ישראל. המשלחת המונה כ-30 אנשי עסקים אוסטרליים תגיע לישראל לביקור בן שבוע ימים לצורך הידוק הקשרים הכלכליים בין ישראל לאוסטרליה, לרכישת ציוד, טכנולוגיה וידע ישראליים, איתור השקעות ובניסיון לקדם חתימת הסכם סחר חופשי בין שתי המדינות.

70 אחוז ממשקיעי הנדל"ן באוסטרליה שוקלים להעביר את פעילותם מסידני בעקבות מיסי אדמה חדשים. המשקיעים ישלמו בממוצע בין 800 דולר ל 1500 דולר נוספים מידי שנה. המס יפגע בעיקר בבעלי הנכסים הקטנים ובמשקיעים פוטנציאלים שכנראה יפנו לקווילנסלנד או ויקטוריה.

אוסטרליה הגדילה את רמת ההוצאה על מחקר ופיתוח אך עדיין נופלת בתחום בהשוואה למדינות אחרות. מרבית החברות הגדולות קובעות את בסיסן במדינות אסיה כגון הודו וסינגפור ופוסחות על אוסטרליה בכל הקשור לפיתוח. בסקר שנערך לאחרונה דווח כי אוסטרליה מוציאה 48 אחוז מסך ההוצאות על מחקר ופיתוח לעומת 70 אחוז בישראל.

הבורסה האוסטרלית בנפילה חדה עקב הירידות בארה"ב. ביום שישי האחרון היא סבלה מהירידה הגדולה ביותר מזה שנתיים ומומחים צופים כי הנפילה צפויה להימשך. קרן המטבע הבינלאומית הזהירה כי הצמיחה באוסטרליה ובארה"ב עלולה להיעצר עם המדינות לא יערכו בהתאם.

הריבית באפריל נשארה ללא שינוי. הבורסה הגיבה בירידות למרות הידיעה. זאת לאחר שכלכלנים צפו עליית ריבית בשיעור של רבע אחוז.  בחודש שעבר הייתה עליית הריבית הראשונה מזה חמישה עשר חודשים בשיעור של רבע אחוז.

1 2

 

שימושי:  מזג אוויר  |  מפות   |  מדריך רחובות  |  חדשות

צור קשר  |  מי אנחנו  |  תנאי שימוש  |  פרסם אצלנו  |  הוסף כתבה 

     Copyright © Aust.co.il Created by iBuild.co.il and Shnaps