אוסטרליה

אוסטרליה

 חדשות ראשי  |  חדשות כללי  |  טכנולוגיה וכלכלה   |  פנאי וספורט  |  קהילה יהודית  |  יחסי ישראל  |  ניו זילנדדף הבית
רקע
ויזות
הגירה
עבודה
עסקים
לימודים
מגורים
מעבר דירה
תחבורה
פנאי
תקשורת
בריאות
טיול
ערים
יהדות
חדשות
יומן מסע
ניו זילנד
תמונות
מפות


 

 


דף ראשי >  חדשות > חדשות כלליות

חדשות אחרונות 

אוסטרליה פרסמה אזהרה לאזרחיה מפני נסיעה לאי האינדונזי באלי מחשש להתקפות טרור נוספות, לאחר שבסוף השבוע נהרגו בשורת פיגועים באי 26 בני אדם, רובם תיירים, ונפצעו למעלה 126. בשנת 2002 נהרגו כ-200 בני אדם, רובם תיירים אוסטרלים, בפיגוע במועדון לילה בעיר. את האחריות לאירוע קיבל על עצמו ארגון טרור המקורב לאל-קעידה בשם "ג'מע איסלאמיה".

שני אוסטרלים נהרגו בפיגוע בבאלי. בפיגועים נרצחו לפחות עשרים וחמישה בני אדם. יותר ממאה נפצעו, רבים מהם תיירים. המחבלים, אשר חגרו חגורות נפץ, פוצצו עצמם כמעט בעת ובעונה אחת בשלוש מסעדות: שתיים בחוף גִ'ימבַּארַאן ואחת בעיירה הסמוכה קוּטָה. חושדים כי את הפיגועים תכננו שני מבוקשים ממלזיה

ידיעות קודמות 

הנסיך הבריטי אנדרו הסתבך עם מאבטחים בנמל התעופה במלבורן, לאחר שסירב לעבור בידוק ביטחוני "הצענו לו לשבת בחדר סמוך ולחשוב על כל העניין", סיפר אדם שנכח באירוע, "הבהרנו לו שהוא לא יוכל לעלות לטיסה אם לא יעבור את הבדיקה". לאחר כמה דקות מתוחות הסכים אנדרו, הרביעי בתור לרשת את כתר המלוכה הבריטי, לעבור בדיקה של גלאי מתכות ידני. הבדיקה ארכה כמה שניות בלבד, ולא נמצא בה כלום. (NRG)

גולש הצליח להדוף כריש לבן בידים חשופות בדרום אוסטרליה. ג'וש בריס, 26, גלש עם חבריו במים של חוף מרוחק באי קנגורו שבדרום אוסטרליה, כשהותקף בידי כריש לבן ענק, בגודל חמישה מטרים. בריס דחף את הכריש בידיו, וחבריו גררו אותו במהירות לסלעים, שם העניקו לו עזרה ראשונה. משם נלקח לבית החולים עם חתכים בשתי רגליו. הרופאים שיבחו את תגובתם המהירה של חבריו, אשר מנעה, לדבריהם, פגיעה קטלנית. ביום שישי ניצל אוסטרלי אחר, בן 44, במערב היבשת, לאחר שחבט באגרופיו שוב ושוב בכריש צעיר שתקף אותו בחוף פופולרי בפרת'.לפני כשלושה שבועות הצליח גולש גלים בדרום אוסטרליה להבריח במכות כריש גדול, באורך ארבעה מטרים, שתקף אותו. לאוסטרליה יש מוניטין עולמי בגלל הכרישים, עם המים הדרומיים הקרים שלה כמקום הולדה אידיאלי לכריש הלבן הענק. אולם הסיכויים להיות מותקף הם קלושים. למעשה, יש יותר סיכויים ששחיינים יטבעו מאשר יינשכו על ידי כרישים. במהלך 200 השנים האחרונות, עד לספטמבר 2005, אירעו במי אוסטרליה 652 מקרים של תקיפת כריש, 191 מהם היו קטלניים. כך, לפי נתוני גן החיות בסידני (וואלה)

רשויות אוסטרליה מנהלות מצוד אחר תנין שהרג אזרח בריטי בעת שצלל בצפון המדינה. האיש, ראסל הריס בן ה-37, נעלם בשבת וגופתו נמצאה אתמול ונשלחה לנתיחה שלאחר המוות.  כתריסר בני אדם נהרגו על-ידי תנינים באוסטרליה ב-20 השנים האחרונות.

עובד אוסטרלי הגיע לראיון עבודה, כשבגדיו אוצרים 40,000 וולטים בחשמל סטאטי. עם כניסתו למשרד, התלקח הבניין. פרנק קלוור רק רצה מקום עבודה. כשהלך לראיון בעיירה וורנמבול שבמדינת ויקטוריה שסדרום אוסטרליה, הוא לבש את בגדיו הטובים ביותר: חולצת צמר ומעיל מניילון סינתטי. הוא לא ידע שזה בדיוק סוג הבגדים שאוגרים חשמל סטאטי.
מיד עם כניסתו למשרד, השתחרר חלק מן המטען הסטאטי שנשא עמו, בקול רעם. "זה נשמע כמו חזיז", אמר קלוור המשתאה. השטיח במשרד התלקח מיד; מכבי האש פינו את הבניין מיד. הכבאים דיווחו כי שמעו "קול רעם" במשרד ומחוצה לו.

בית המשפט בג'קרטה, בירת אינדונזיה, גזר גזר דין מוות על הנאשם העיקרי בפיצוץ מכונית התופת אשתקד, בשגרירות האוסטרלית שבבירה.
בפיגוע נהרגו עשרה אנשים ונפצעו 172."אללה הוא אכבר", צעק הנאשם עם הקראת החלטת ביהמ"ש, ולאחר שהכחיש כל קשר לפיגוע. לטענתו, לא ידע כי הרכב והחומרים שקנה ישמשו למטרת הרכבת מכונית תופת. למרות זאת, לעיתונאים אמר לאחר המשפט, כי האמין כי ימות כקדוש.

גיוסם של עד ל-500 סוכני מודיעין אוסטרלים חדשים יתאפשר במהלך חמש השנים הקרובות לאחר שממשלת אוסטרליה החליטה להגדיל ליותר ממיליארד דולרים בשנה את התקציב ללוחמה בטרור, במטרה להילחם בטרור האיסלאמי העולמי. לפי הדיווח, כרגע מועסקים בסוכנות הריגול האוסטרלית כאלף סוכנים והתוספת התקציבית תאפשר להעסיק 500 סוכנים נוספים. גם סוכנות ההאזנות האוסטרלית זוכה לתוספת תקציבית של קרוב ל-400 מיליון דולרים, אותה היא צפויה להשקיע בטכנולוגיות מחשוב חדישות שיגויסו אף הם ללוחמה בטרור. (YNET)

ראש ממשלת אוסטרליה, גון הווארד, אמר כי ממשלתו תחמיר את החוקים נגד טרור במדינה. "אין לנו ברירה אלא להשתמש באמצעים בלתי רגילים כדי להילחם באיומים בלתי רגילים", אמר הווארד.  המשטרה הפדרלית תוכל להצמיד מכשירי איתור לחשודים בפעילות טרור למשך 12 חודשים והמשטרות המקומיות יורשו לעצור אנשים במעצר מינהלי למשך שבועיים. הממשלה גם מתכננת להחמיר את מדיניות קבלת האזרחות ולהגדיר בחוק עבירות חדשו.

גולש אוסטרלי הותקף על ידי כריש לבן ושרד לספר על החוויה. התרבות הכרישים, המוגדרים זן מוגן, מעלה חששות מעלייה בכמות התקיפות של רוחצים. במים סמוך לחוף של פורט לינקולן, הצליח הרון, דייג לובסטרים במקצועו, להיאבק בכריש לבן ענק באורך ארבעה מטרים-בעוד שני ילדיו צופים במחזה מהחוף. לדבריו, הכריש נגס ברגלו ובנגיסה השנייה חטף ממנו את גלשנו. 

הממשלה האוסטרלית ומנהיגים מוסלמים איחדו כוחות בוועידה מיוחדת של שיתוף פעולה במלחמה נגד הטרור. בוועידה השתתפו ראש ממשלת אוסטרליה, ג'ון הווארד, ו-14 מנהיגים מתונים של הקהילה האיסלמית. הוועידה התקיימה בבירה על-מנת לגבש את הדרך שבה יוכלו המנהיגים להוקיע את הקיצונים המטיפים לטרור. ראש ממשלת אוסטרליה, ג'ון הווארד, אמר כי הקבוצה של המנהיגים המוסלמים הסכימה, פה אחד, לדחות את הטרור ולהילחם בו.

ראש ממשלת אוסטרליה, ג'ון הווארד העביר מסר בוטה לאוסטרלים שמבריחים סמים לאסיה בכינויו אותם "מטומטמים שאסור להם לצפות מהממשלה להציל אותם". ההתבטאות הזאת באה בעקבות שורת מעצרים של 10 אזרחים אוסטרלים באינדונזיה, שנתפסו מבריחים סמים. אם יורשעו- הם צפויים לעונש מוות.

חיילים אוסטרלים שמשתתפים בתרגילים להתמודדות עם עינויים נאלצים לעבור סדרת אימונים קשה במיוחד, במהלכה עיניהם נקשרות, הם מופשטים מבגדיהם וכלבי פרא מאיימים לתוקפם. האימון האינטנסיבי אושר בדרגות הבכירות ביותר של הממשלה האוסטרלית והוא נערך בתגובה "להימצאותם של אויבים שאינם מכבדים את כללי אמנת ז'נבה". שר ההגנה האוסטרלי, רוברט היל, אישר כי הותר שימוש באיומים פיזיים ומיניים על החיילים באימוני הדמיית חקירות

שירותי הביון האוסטרלים יתחילו לעקוב אחר המתרחש במסגדים ובבתי ספר איסלאמיים. כך הודיע ראש ממשלת אוסטרליה, ג'ון הווארד. הווארד אמר עוד כי שירותי הביון יעקבו אחר המוסדות האיסלאמיים בכדי לבדוק האם הם מעודדים טרור. מפקד המשטרה הפדרלית באוסטרליה אמר בתחילת החודש, כי עשרות קיצונים איסלמים מעורבים בתאי טרור במדינה

אוסטרליה הודיעה כי היא תומכת בהליך ההתנתקות ותשלח חיילים למזרח התיכון כדי לסייע בשמירת השקט. בצעד היסטורי הודיע שר החוץ האוסטרלי כי סגן אלוף מייקל קדוויק יובל את המהלך ויצטרף לכוחות מארה"ב, קנדה ובריטניה. דוואנר הוסיף ואמר כי הצעד הכרחי לביטחון ישראל והוא מחזק את ידיו של אריאל שרון.

המאבק של הזמרת האוסטרלית קיילי מינו במחלת הסרטן העלה את המודעות של הנשים באוסטרליה לחשיבות הבדיקות המוקדמות. חוקרים מצאו כי חלה עלייה של 40% בבדיקות במהלך השבועיים שלאחר הודעתה של הזמרת על מחלתה. סרטן השד הינו גורם המוות העיקרי מבין מחלות הסרטן באוסטרליה, בעוד שבארה"ב ובבריטניה המחלה נמצאת במקום השני אחרי סרטן הריאות. (NRG)

אוסטרליה עומדת בפני סיכון של התקפות טרור- כך טוען מייקל רואץ', בכיר לשעבר בארגון שירותי הביטחון האוסטרלי. לדבריו, שתי הערים הגדולות של אוסטרליה, סידני ומלבורן, משמשות בית לקיצונים אשר אומנו במחנות של טרוריסטים בחו"ל. מספרם קרוב ל-50 או 60 והם פועלים בתאים שונים, כך הוסיף. הכל שאלה של זמן לטענתו. במשטרת אוסטרליה טוענים, כי הדברים אינם חדשים להם וכי המשטרה מתמקדת באנשים שידוע כי הם מעורבים בפעילות טרור ולא בקהילה האיסלמית כולה.

אלמוני ניסה להשליך חבילה בוערת לעבר ביתו של ראש ממשלת אוסטרליה, ג'ון הווארד, אך האש אחזה בבגדיו והוא התלקח. הוא איים על אנשי האבטחה שהתקרבו אליו בסכין, אך נפרק מנשקו ופונה לבית החולים.

בבדיקת מעבדה שנערכה באוסטרליה נמצאו שרידים של קוטל חרקים בתוך  חטיפי "מארס" ו"סניקרס". השוקולד נשלח למעבדה לאחר ניסיון סחיטה. בשבוע שעבר הם הורדו מהמדפים באוסטרליה לאחר חשד שהתעורר כי הם נגועים ברעל

סין הביעה  "התנגדות נחרצת" להחלטת אוסטרליה להעניק מקלט מדיני לדיפלומט סיני לשעבר, וביטלה את טענותיו כאילו הוא צפוי לעונש מוות אם יוחזר למולדתו כ"שקרים שאינם ראויים לתגובה". צ'ן יונגלין בן ה-37, לשעבר קונסול לעניינים פוליטיים בנציגות הסינית בסידני, יוכל להישאר ולעבוד באוסטרליה יחד עם אשתו וילדיו לאחר שקיבל ויזת מגן קבועה ביום שישי האחרון.

1 2 3

שימושי:  מזג אוויר  |  מפות   |  מדריך רחובות  |  חדשות

צור קשר  |  מי אנחנו  |  תנאי שימוש  |  פרסם אצלנו  |  הוסף כתבה 

     Copyright © Aust.co.il