חדשות ראשי  |  חדשות כללי  |  טכנולוגיה וכלכלה   |  פנאי וספורט  |  קהילה יהודית  |  יחסי ישראל  |  ניו זילנדדף הבית
רקע
ויזות
הגירה
עבודה
עסקים
לימודים
מגורים
מעבר דירה
תחבורה
פנאי
תקשורת
בריאות
טיול
ערים
יהדות
חדשות
יומן מסע
ניו זילנד
תמונות
מפות


 

 


דף ראשי >  חדשות > חדשות כלליות

חדשות אחרונות 

האוסטרלי אשר נחטף בעירק והוחזק כבן ערובה במשך שמונה שבועות אמר כי הוא שמח לחזור הביתה, אך כי הוא אינו שולל את האפשרות לחזור לעירק. דגלס ווד התנצל בפני ראש ממשלת אוסטרליה, ג'ון הווארד, והנשיא בוש כי קרא להם להוציא את הכוחות מהמדינה, בזמן שהיה שבוי. דגלס, בן 63, שוחרר ב-25 ביוני, בבגדד. לדבריו, שחרורו הוא ההוכחה כי הכוחות בעירק אומנו כמו שצריך, כי הם למעשה, כך טען, אלה שהביאו לשחרורו.
הממשלה האוסטרלית סירבה להיכנע לדרישות הטרוריסטים אך שלחה צוות של דיפלומטים, שוטרים וחיילים לבגדד, על-מנת לנסות ולשחררו.

הצבא האוסטרלי הודיע כי יעמיד שלושה קצינים לדין משמעתי, לאחר שחייליהם הצטלמו כשהם מחופשים לאנשי קו קלוקס קלאן. "איננו רוצים, איננו יכולים, ולא נסכים להתנהגות כזו", אמר דובר הצבא לסוכנות הידיעות רויטרס.

ידיעות קודמות 

 

איסלאמים תכננו התקפה על בית האופרה בסידני - כוחות הביטחון של אוסטרליה פשטו על ארבע דירות במלבורן, בעקבות מידע לפיו קיצונים איסלאמים מתכננים התקפה על אתרים שונים, כמו בית האופרה בסידני

ממשלת אוסטרליה הודיעה כי תעניק מקלט מדיני לדיפלומט סיני, צ'ן יונגלין, שערק משגרירות ארצו. יונגלין הוא הדיפלומט הסיני השלישי שערק השנה לאוסטרליה. עם כך הענקת המקלט עוררה סערה באוסטרליה לאחר שמספר חברי פרלמנט הביעו את מורת רוחם על הקלות שאוסטרליה מעניקה מקלט.

משטרת אוסטרליה פתחה במצוד בינלאומי אחר רופא מנתח שגרם למותם של לפחות 87 מחוליו במשך שנתיים. הרופא, ממוצא הודי, התקבל לעבודה באוסטרליה לאחר שהציג מסמכים מזוייפים. רשיונו נשלל בשתי מדינות בארה"ב בשל רשלנות רפואית. מעריכים כי הוא חי באורגון. אם יוחלט להאשימו ברצח, ייתכן כי יוסגר לאוסטרליה. (וואלה)

אוסטרליה החלה את השלב האחרון של הוצאת כוחותיה ממזרח טימור
. בבי.בי.סי דווח, כי זהו סיומה של משימה צבאית בת 6 שנים, שהביאה לערעור יציבות היחסים בין אוסטרליה לאינדונזיה. מספר מצומצם של חיילים יישארו בטימור, על מנת לסייע באימון צבא האי.

הדולפינים במערב אוסטרליה משתמשים בספוגים שלמים בצורת חרוט שאותם הם תולשים מקרקעית הים כדי להגן על האף בשעה שהם מחפשים אחר מזון בקרקעית הים.

החוקרים סבורים כי הספוגים מונעים מהדולפינים לחטוף כוויות מדגים ארסיים ומיצורים אחרים המתגוררים בקרקעית הים.

מעטפה ובה אבקה חשודה נשלחה לשר החוץ של אוסטרליה, אלכסנדר דאונר, יומיים לאחר שמעטפה חשודה הגיעה לשגרירות אינדונזיה במדינה. כאמור, שגרירות אינדונזיה שבבירת אוסטרליה, קנברה, נסגרה בשל מעטפה שהכילה חומר חשוד. דווח, כי 46 עובדי השגרירות נאלצו להישאר במבנה הסגור במשך 12 שעות. שר החוץ האוסטרלי אמר, כי במעטפה היה חומר ביולוגי לא מזוהה. המתיחות בין המדינות גברה בשבוע שעבר, לאחר שצעירה אוסטרלית נידונה באינדונזיה לעשרים שנות מאסר בגין הברחת חבילה בת ארבעה קילוגרמים של מריחואנה.

ראש ממשלת אוסטרליה שלל אפשרות פנייה לנשיא אינדונזיה בעקבות גזר הדין החמור שניתן לצעירה אוסטרלית. לדבריו פנייה לפני הערעור תהיה מעשה מטופש.אם זאת, קנברה פועלת להשגת עסקה חד פעמית שתאפשר לקורבי לרצות את עונשה באוסטרליה, במקום באינדונזיה. בתום המשפט, הן ההגנה והן התביעה הודיעו כי בכוונתם להגיש עירעור על גזר הדין. התביעה דרשה עונש של מאסר עולם, ואילו ההגנה תערער על הרשעתה. לפי סקר שערך אחד העיתונים, 90% מהאוסטרלים מאמינים כי קורבי חפה מפשע.

צעירה אוסטרלית תשב 20 שנה בכלא אינדונזי לאחר שבית המשפט מצא אותה אשמה בהברחת 4.1 ק"ג מריחואנה לעיר באלי. היא נתפסה בשדה התעופה וטענה שהסם לא שייך לה אלא הושתל על ידי מישהו בשדה התעופה של סידני. ראש ממשלת אוסטרליה קרא לעם האוסטרלי לקבל את ההכרעה לאחר שורת איומים על דיפלומטים אינדונזים.

אלימות נגד נשים באוסטרליה? בחודש אוקטובר סקר של האו"ם העלה, כי 36% מהנשים האוסטרליות דיווחו על מקרי אלימות במערכות היחסים שלהן. דווח גם כי אלימות ביתית היתה הגורם העיקרי למקרי המוות ובריאות לקויה בקרב נשים בנות 15 עד 44. הדוח מדבר על אלימות כנגד נשים כמעט בכל מדינה באסיה

המופתי האוסטרלי צפוי לצאת בהצהרה כי הוא מעוניין למסור את עצמו במקום האזרח האוסטרלי, דאגלאס ווד, שנחטף בעיראק בתחילת החודש. המופתי טס לעיראק בשבוע שעבר במטרה להגיע למשא ומתן עם חוטפיו של ווד הסובל מבעיות לב. הצהרתו תתפרסם בכלי תקשורת ערביים.

תקווה לשחרור האוסטרלי שנחטף -ממשלת אוסטרליה מנסה לאמת את הדיווח לפיו אזרח המדינה שנחטף בעיראק לפני כשלושה שבועות ישוחרר בקרוב. המופתי של אוסטרליה אמר כי שוחח עם בן הערובה ועם חוטפיו, וקיבל מהם הבטחה לשחררו. ראש ממשלת אוסטרליה, ג'ון הווארד, אמר שהוא מקווה שהדיווח לפיו שיחרורו של דאגלס ווד בן ה-63 אמיתי ומהימן. האוורד וגורמים נוספים סיפרו כי המופתי של הקהילה המוסלמית של אוסטרליה, שנסע לעיראק כדי לסייע במאמץ לשחרר את ווד, קיבל שיחת טלפון מהחוטפים ואפילו דיבר מעט עד ווד

ד"ר מוות" האוסטרלי חשוד במות 67 מטופלים - המנתח ממוצא הודי קיבל רישיון עבודה באוסטרליה למרות שבארה"ב שללו ממנו את הרשיון. הוא קיבל בשנת 2003 אישור לעסוק ברפואה בקווינסלנד שבאוסטרליה. לדברי גורמי בריאות בכירים בקווינסלנד, 67 ממטופליו מתו בתוך שנתיים, והדבר דורש חקירה מעמיקה. רשויות החוק באוסטרליה הודיעו כי ייפתחו בחקירה מקיפה.

קרפדה טרופית ורעילה שהוכנסה במאה הקודמת לאוסטרליה, גורמת נזקים כבדים למערכת האקולוגית ביבשת הדרומית. הקורבן האחרון של הפולשת הזו הוא תנין באורך 2.63 מטר.

ממשלת אוסטרליה פירסמה אזהרה לאזרחיה, שלא לבקר בבניינים ממשלתיים בשכנתה, מזרח טימור. לא ניתן הסבר לרקע לאזהרה, אולם דווח כי מדובר בחשש לפיצוץ של אחד מהמבנים הממשלתיים.

חוטפיו של אזרח אוסטרלי בעיראק דורשים כי אוסטרליה תסיג את כוחותיה מעיראק בתוך 72 שעות. בקלטת וידאו שפורסמה ברשת אל-ג'זירה נראה החטוף מחזיק בדרכונו בעוד שרעול פנים מכוון אליו רובה. ראש ממשלת אוסטרליה, ג'ון הווארד, הודיע כי "לא ייכנע לטרוריסטים" ולא יורה על יציאת חיילי הצבא האוסטרלי מעירק, כפי שדורשים חוטפיו של אזרח ארצו, דגלאס ווד.  למרות האמירה, כוחות מיוחדים לניהול משא ומתן נחתו בעיראק ביחד עם יחידות עילית של הצבא והמשטרה כדי לשחרר את החטוף.

מטוס ובו 18 נוסעים התרסק בצפון אוסטרליה, כתוצאה מתנאי מזג אוויר קשים. כל הנוסעים ככל הנראה נהרגו.

לפחות 33 אזרחים אוסטרלים נעצרו ללא הצדקה על ידי מערכת ההגירה של ארצם בשנתיים האחרונות, ואחרים גורשו אוסטרליה בטעות. חשיפת המקרים הללו הציתה ביקורת חדשה על שיטת המעצר הנוקשה של מערכת ההגירה האוסטרלית. הממשלה הודתה בטעויות הללו בעת שהכריזה על הרחבת החקירה בנושא מתקני המעצר של מערכת ההגירה

מורדים סונים בעיראק חטפו אזרח אוסטרלי - בקלטת ששודרה בעיראק נראים מורדים עיראקים סונים כשהם מחזיקים בחטוף אזרח אוסטרליה, בן ה63. ראש ממשלת אוסטרליה, ג'ון הווארד, הודיע כי "לא ייכנע לטרוריסטים" ולא יורה על יציאת חיילי הצבא האוסטרלי מעירק, כפי שדורשים חוטפיו של אזרח ארצו, דגלאס ווד.  למרות האמירה, כוחות מיוחדים לניהול משא ומתן נחתו בעיראק ביחד עם יחידות עילית של הצבא והמשטרה כדי לשחרר את החטוף.

אוסטרליה נבחרה לוועדת זכויות האדם של האו"ם, גוף שנוי במחלוקת אותו מנסה מזכ"ל האו"ם, קופי אנאן, לבטל עוד השנה. בנגלדש, אשר נבחרה לתפקיד בעבר, בין השנים 1983 ו-2000 נבחרה שוב והפעם למשך שנתיים בין השנים 2006-2008.

אלפים התאספו בסידני לציון זכרם של החיילים שנפלו בקרב גליפולי ב-1915 כ-9,000 אוסטרלים נהרגו וכמעט 20,000 נפצעו בקרב. גליפולי היה אירוע המפתח בהיסטוריה האוסטרלית, אשר מציין את מאבקה של המדינה לבנות זהות לאומית, 14 שנים לאחר שנוסדה. הקרב התחולל בשנת 1915 במלחמת העולם הראשונה כאמור. כוחות האימפריה הבריטית בסיוע צרפתי ניסו לפלוש לחוף גליפולי שבטורקיה במטרה לפתוח את הנתיב הימי לרוסיה דרך הדרדנלים ולתפוס את הבירה העותמנית קונסטנטינופול. כידוע, כשל ניסיונם ואף הותיר כ-131,000 חיילים הרוגים ו-262,000 פצועים. הכוחות האוסטרלית והניו-זילנדים הגיעו לחוף וניהלו קרב עקוב מדם שאף הוא לא צלח. NFC

דינם של אלפי גמלי פרא באוסטרליה נחרץ: ירי ממוקד ממסוקים יחסל חלק מהם, במגמה לדלל את גודל האוכלוסייה המתפשטת ללא הכרה. מדענים מעריכים כי אוכלוסיית הגמלים מגיעה לחצי מיליון. הרשויות בדרום היבשת טיכסו עצה כיצד להילחם בנגע, במיוחד לאחר שהגמלים החלו להזיק לרכוש באיזורים הכפריים.

מדענים אוסטרלים דיווחו לאחרונה על גילוין של שוניות אלמוגים המשתרעות לאורך 100 ק"מ במפרץ קרפנטריה, מול חופים בצפון אוסטרליה. השוניות התגלו ליד האי מורנינגטון, במיקום בו מים עמוקים וחשוכים הסתירו אותן ממשקפות לווייניות. חוקרים אמרו, כי מדובר בתגלית חשובה, המוכיחה עד כמה מעט ידוע על מדף היבשה האוסטרלי.באמצעות מיפוי באמצעות סונאר הופקה תמונה מדויקת של השוניות, שנסתרו מתצפית הלוויינים. חוקרים אמרו, כי התגלית הופכת את מפרץ קרפנטריה לאחד מאתרי האלמוגים החשובים ביותר באוסטרליה.

בשל ירידה בילודה, הממשלה האוסטרלית החליטה לתמרץ את אזרחיה: 2,319 דולר על כל ילד שנולד. ואכן, לאחר חצי שנה מתחילת ה"מבצע", חל גידול משמעותי במספר הילדים. כתב סוכנות הידיעות איי.פי מדווח, כי 133,400 תינוקות נולדו בששת החודשים האחרונים המסתיימים בספטמבר - המספר הגדול ביותר לתקופה מזה 14 שנה. הנתונים נמסרו מהמשרד לסטטיסטיקה הממשלתי באוסטרליה. בהודעה על התשלום, במאי 2004, אמר שר האוצר, פיטר קוסטלו: "לכו הביתה ומלאו אחר חובותיכם הפטריוטיות הלילה". ואף הוסיף, בבדיחות הדעת: "... אחד בשביל הבעל, אחד בשביל האישה, ואחד בשביל המדינה.

משטרת אוסטרליה תפסה יותר מ-5 מיליון כדורי אקסטזי, שהוחבאו במכולה ימית שהגיעה למלבורן מאירופה. בבי.בי.סי דווח, כי זהו אחד המשלוחים הגדולים ביותר של אקסטזי שאי פעם נתפסו. שווי המשלוח מוערך בכ-192 מיליון דולר ארה"ב. ארבעה אנשים נעצרו.

שר החוץ של אוסטרליה מתנגד
לבדוק כל מלון ומלון כדי להזהיר אזרחים אוסטרליים מפני מקרי הטרדת קטינים באינדונזיה,כל זאת בעקבות שני מקרי הטרדה מינית של קטינים בבתי מלון בבאלי.

שני מטיילים שניסו לחצות את המדבר במערב אוסטרליה בלא ציוד מתאים נמצאו מתים, במרחק תשעה ק"מ ממקור מים. המטיילים נתקעו במדבר לאחר שרכבם התקלקל. בסוכנות הידיעות איי.אפ.פי. דווח, כי בשל התנאים הקשים במדבר, נמאו השניים רק שבועיים לאחר מותם.

שר החוץ של אוסטרליה מתנגד לבדוק כל מלון ומלון כדי להזהיר אזרחים אוסטרליים מפני מקרי הטרדת קטינים באינדונזיה,כל זאת בעקבות שני מקרי הטרדה מינית של קטינים בבתי מלון בבאלי.
שר החוץ אמר,כי ציון שמו של כל אתר נופש או מלון שבו מתקנים ומרכזים מיוחדים לילדים - היא משימה בלתי אפשרית וכי מדובר במספר רב מאד של בתי מלון. לא ידוע, כך הוסיף, כי בכל אתר נופש באינדונזיה יש ניצול סיסטמטי של ילדים. משטרת אינדונזיה, כך לדבריו, לא הצליחה לאתר עדויות לכך שהילדה הוטרדה מינית בתוך המלון.
פעילה אוסטרלית, האטי ג'ונסון, אמרה כי הממשלה צריכה להזהיר את האוסטרלים ולעדכן אותם בכל הנוגע לבתי מלון ברמה של חמישה כוכבים בבאלי אשר אינם עומדים בדרישות התקן.  (NFC)

בית משפט באוסטרליה זיכה מאשמה צעיר מוסלמי שהואשם בניסיון לבצע פיגוע בסוכנות הביון המרכזית של אוסטרליה. הצעיר, שבביתו נמצאו רובה ומסמך המתאר את פעולותיו המתוכננות, טען כי לא ביקש לבצע פיגוע, אלא רק להסב את תשומת לב התקשורת לסירוב המדינה להעניק לו דרכון ומעמד קבע באוסטרליה.

אוסטרליה הודיעה כי תעביר כ-9.2 מיליון דולר לסייע בשיקום אפגניסטן ולמען מלחמה במגדלי הפרג וסוחרי האופיום. בשבוע שעבר סירבה אוסטרליה לבקשת נאט"ו הגדיל את נוכחותה הצבאית במדינה.

רגלו של ילד בן 10 נכרתה מתחת לברכו בכקבות תאונה במהלך משחק כדורסל. התאונה ארעה, כשקיר קרס על טרי בזמן שהילד ביצע הטבעה לסל שהיה בנוי על הקיר. בעקבות קריסת הקיר נקטעו ידו וגלו של הילד. הגפיים חוברו לגופו בנתוחים אולם כעבור מספר ימים התברר כי הרגל לא התאחתה והיא נכרתה.

סקר באוסטרליה: ארה"ב יותר מסוכנת מהאיסלאם הקיצוני. 57% מהאוסטרלים הגדירו עצמם "מודאגים מאוד" או "מודאגים למדי" מהאיום שמציבה מדיניות החוץ של ארצות הברית, באותה מידה בה הם מודאגים מהאיום הטמון בפעולות האיסלאם הקיצוני. בראש הדירוג השלילי ניצבה אינדונזיה, אוייבת היסטורית עבור אוסטרלים רבים. את הסקר ערך מכון לואי למדיניות בינלאומית.

בית משפט באוסטרליה זיכה מאשמה צעיר מוסלמי שהואשם בניסיון לבצע פיגוע בסוכנות הביון המרכזית של אוסטרליה. הצעיר, שבביתו נמצאו רובה ומסמך המתאר את פעולותיו המתוכננות, טען כי לא ביקש לבצע פיגוע, אלא רק להסב את תשומת לב התקשורת לסירוב המדינה להעניק לו דרכון ומעמד קבע באוסטרליה.

אוסטרליה הודיעה כי תעביר כ-9.2 מיליון דולר לסייע בשיקום אפגניסטן ולמען מלחמה במגדלי הפרג וסוחרי האופיום. בשבוע שעבר סירבה אוסטרליה לבקשת נאט"ו הגדיל את נוכחותה הצבאית במדינה.

תשעה חיילים אוסטרלים נהרגו בהתרסקות מסוקם באי ניאס שבאינדונזיה, שם סייעו לניצולי רעידת האדמה. כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס. ועדת חקירה תבדוק את תקינותם של המסוקים בחייל האוויר האוסטרלי לאחר שעדי ראייה ציינו כי מנוע המסוק הפסיק לעבוד שניות לפני שהתרסק על האדמה.

אוסטרליה הציעה לאינדונזיה סיוע בעקבות רעש האדמה שפקד את המדינה. שר החוץ אלכסנדר דאונר הציע לשלוח עובדי סיוע שנמצאים באזור אצ'ה שנפגע בצונאמי לאזורים שנפגעו ברעידת האדמה וכן לשלוח אנשים ששבו לאחרונה מאינדונזיה.

אוסטרליה הסירה את התרעת הצונמי שפרסמה בעקבות רעידת האדמה החזקה שארעה סמוך לאינדונזיה. גורמים רשמיים באוסטרליה אמרו כי גלים בגובה של חצי מטר נצפו קרוב לאחד מאיי המדינה, אך לא גרמו לנזק. עם זאת, הגורמים הנחו את תושבי ערי החוף במערב היבשת לנהוג בזהירות במהלך היום, בשל שינויים בזרמים שגרמה רעידת האדמה.

נשיא אינדונזיה, סוסילו יודהויונו, ביטל היום נסיעה מתוכננת לאוסטרליה בעקבות רעידת האדמה העוצמתית שפקדה את ארצו. עוצמת הרעש הייתה כ- 8.7 בסולם ריכטר והאומדנים האחרונים מדברים על כ-2000 הרוגים.

אזרח סיני שנאשם בניסיון לחטוף ילדה קטנה באוסטרליה, פרסם מודעת דרושים כדי למצוא סייענים לחטיפה. לשוטרים נודע על המזימה לפני כשבועיים, לאחר שגילו בעיתון בשפה הסינית מודעת דרושים, שניסתה לגייס גובה חובות כדי לבצע את החטיפה. הם תכננו לחטוף ילדה בת 6 ולדרוש מהוריה סכום של 800 אלף דולר אוסטרלי.

החיפושים אחר כריש לבן שתקף והרג צוללן בחופי צפון מערב אוסטרליה הופסקו עקב קשיי החיפוש במרחק כה רב מהחוף. הכריש באורך שישה מטרים תקף מספר נוסעים בקרבת הקטמרן שלהם אשר עשה את דרכו מפרת' לקימברלי .כלי השיט עגן כ 500 ק"מ צפונית לפרת כאשר הכריש נגס באחד הנוסעים ונעלם מהמקום. המשטרה המקומית דיווחה כי הצוללן מת במקום, לאחר שגופו נחתך לשניים בעקבות הנשיכה ונמסר כי היא ממשיכה לחקור את נוסעי הקטמרן אשר לא נפגעו.  זאת התקיפה הקטלנית השלישית של כריש בחופי מערב אוסטרליה בארבע השנים  האחרונות.

22.3: סופה חזקה צפוייה לפקוד את אזור סידני והחוף המזרחי של אוסטרליה. התחזית היא לגלים בגובה 5 מטר ורוחות מעל 100 קמ"ש. גשמים עזים כבר החלו לפקוד את צפון סידני וכוחות ההצלה נערכים בעוד מועד. מומחים אומרים כי סופה בסדר גודל כזה קוראת אחת לכמה שנים.

ראש ממשלת אוסטרליה, ג'ון הווארד, אינו שולל את האפשרות לשלוח כוחות נוספים לעירק, בעקבות החלטתה, המפתיעה של איטליה להוציא את כוחותיה, כ-3,000 חיילים, מהמדינה. בחודש שעבר הודיעה אוסטרליה על שליחת 450 חיילים נוספים אשר יגבו את הפרויקט ההומניטרי היפנים לאחר שהכוחות ההולנדים יצאו מהאזור.

אוסטרליה מעוניינת בהידוק היחסים על בסיס ביטחוני עם סין השכנה. הנושאים העיקרים בהם מעויינת אוסטרליה לשתף פעולה הם המלחמה בטרור והאיום הגרעיני מצפון קוריאה. בנוסף, האוסטרלים מעוניינים באימון משותף של צבאותיהם ושיתוף פעולה של מסתננים דרך הים.

1 2 3

שימושי:  מזג אוויר  |  מפות   |  מדריך רחובות  |  חדשות

צור קשר  |  מי אנחנו  |  תנאי שימוש  |  פרסם אצלנו  |  הוסף כתבה 

     Copyright © Aust.co.il