חדשות ראשי  |  חדשות כללי  |  טכנולוגיה וכלכלה   |  פנאי וספורט  |  קהילה יהודית  |  יחסי ישראל  |  ניו זילנדדף הבית
רקע
ויזות
הגירה
עבודה
עסקים
לימודים
מגורים
מעבר דירה
תחבורה
פנאי
תקשורת
בריאות
טיול
ערים
יהדות
חדשות
יומן מסע
ניו זילנד
תמונות
מפות


 

 


דף ראשי >  חדשות > חדשות כלליות

חדשות אחרונות 

אלימות נגד נשים באוסטרליה? בחודש אוקטובר סקר של האו"ם העלה, כי 36% מהנשים האוסטרליות דיווחו על מקרי אלימות במערכות היחסים שלהן. דווח גם כי אלימות ביתית היתה הגורם העיקרי למקרי המוות ובריאות לקויה בקרב נשים בנות 15 עד 44. הדוח מדבר על אלימות כנגד נשים כמעט בכל מדינה באסיה

 סופת הציקלון החזקה "אינגריד" נעה לכיוון דרווין, הבירה האוסטרלית בטריטוריה הצפונית. נזקים רבים נגרמו לתשתית בחלק מהאיים הקרובים לבירה, במיוחד לאי טיוואי המרוחק 80 ק"מ מדרווין.

ידיעות קודמות 

מעטפה ובה אבקה חשודה נשלחה לשר החוץ של אוסטרליה, אלכסנדר דאונר, יומיים לאחר שמעטפה חשודה הגיעה לשגרירות אינדונזיה במדינה. כאמור, שגרירות אינדונזיה שבבירת אוסטרליה, קנברה, נסגרה בשל מעטפה שהכילה חומר חשוד. דווח, כי 46 עובדי השגרירות נאלצו להישאר במבנה הסגור במשך 12 שעות. שר החוץ האוסטרלי אמר, כי במעטפה היה חומר ביולוגי לא מזוהה. המתיחות בין המדינות גברה בשבוע שעבר, לאחר שצעירה אוסטרלית נידונה באינדונזיה לעשרים שנות מאסר בגין הברחת חבילה בת ארבעה קילוגרמים של מריחואנה.

200 איש פונו מבתיהם לאחר שריפה ענקית שנפתחה במפעל לרהיטים בסידני. כבאי אחד נלקח לטיפול בבית חולים ומספר כבישים נחסמו. הטיפול בשריפה יארך כנראה שעות רבות. סיבת השריפה עדיין לא ידועה.

באוסטרליה הולכים לישון מוקדם יותר מכל מדינה אחרת, כך מתגלה בסקר שבדק הרגלי השינה בהיקף גלובלי. 24 אחוזים מהם אמרו כי הולכים לישון כבר בשעה עשר בלילה, ו-31 אחוזים אמרו כי הם ישנים יותר מתשע שעות שינה ביום. ליפנים מספיק 5 שעות לשם השוואה.

8 ניצולים בטביעת סירה בחופי קווינסלנד בעקבות ים סוער. שישה מהניצולים נימשו מהמים על יד משמר החופים ושניים נוספים נמצאו על אי קרוב. הניצולים נמצאו באפיסת כוחות לאחר ששחו זמן רב במים הגועשים.

450 חיילים אוסטרלים צפויים לעזוב את אוסטרליה בקרוב בדרכם לעיראק. הם התאמנו בדרווין בתנאי מזג אוויר קשים כדי לדמות את מזג האוויר במדינה המוסלמית. שר הבטחון האוסטרלי ביקר את החיילים והכריז כי הצבא יתנהג במוסריות.

תחת אבטחה חסרת תקדים, בילו הנשיא הישראלי, משה קצב, ורעייתו גילה, את אחר-הצהרים הראשון באוסטרליה בשייט בנמל סידני. מעל המעבורת של הנשיא קצב ריחפו שני מסוקים. ארבע סירות סיור של משמר החופים האוסטרלי עליהם חיילים ומכונות יריה שייטו סביב. עשרות שוטרים חסמו את כל הדרכים המובילות לבית האופרה. מפגינים פלשתינים ופעילי שמאל אוסטרלים הבטיחו לערוך הפגנות רבות ואלימות במהלך ביקורו של הנשיא הישראלי. משטרת אוסטרליה נערכת לעימותים קשים. (NFC)

נשיא המדינה, משה קצב, הגיע הבוקר לסידני שבאוסטרליה. קצב יפגש עם סאשה אלתרמן, שנפגעה באסון המכביה. הביקור הוא הראשון של נשיא ישראלי ביבשת מזה כמעט 20 שנה, מקווה קצב לקדם את הקשרים המדיניים, הכלכליים והביטחוניים בין שתי המדינות. (וואלה)

שלושה פצועים במהומות רחובות בעיר סידני לאחר ששני צעירים מקומים נהרגו לאחר מרדף משטרתי. המהומות מתחוללים כבר מספר ימים וכוללים זריקת בקבוקי מולוטוב ואבנים על השוטרים. המקומיים מבטיחים להמשיך בפעולות כנגד השוטרים.

אוסטרליה מתכננת לשלוח לעיראק 450 חיילים, שיתווספו ל-950 החיילים שלה שכבר מוצבים שם. כך אמר ראש ממשלת אוסטרליה, ג'ון הווארד. החיילים האוסטרלים יחליפו 1,400 חיילים הולנדים, שעוזבים את המדינה לאחר החלטת ממשלתם שלא להמשיך בנוכחות הצבאית בעיראק. בבי.בי.סי דווח, כי משימתם תהיה להגן על כוחות יפניים העוסקים בפעילות הומניטרית בדרום עיראק. ראש הממשלה ג'ון הווארד, אמר כי הוא יודע שההודעה המפתיעה תתקבל באי-נחת על-ידי אוסטרלים רבים. עם זאת, הוסיף, הסיוע האוסטרלי דרוש על-מנת לסייע בשיקום עיראק ולוודא את הנחלת הדמוקרטיה במדינה. (וואלה).

נמצאו גולגלות תנינים מלפני 40 מיליון שנה
- כורים מצאו שתי גולגלות של תנינים, שחיו לפני 40 מיליון שנה באוסטרליה. חוקרים קבעו כי מדובר בחולייה חסרה באבולוציה של התנין.

אחד הטרמינלים הראשיים של שדה התעופה הבינלאומי במלבורן שבאוסטרליה נסגר היום שעשרות נוסעים נתקפו בבחילות, הקאות, סחרחורות ובעיות נשימה.  29 אנשים פונו לבתי חולים ומאות נוסעים נותרו תקועים בשדה התעופה לאחר שהטרמינל הפנים-אוסטרלי של וירג'ין בלו פונה הבוקר. "יחידות החילוץ והכיבוי שלנו פינו את המסוף כשמספר אנשים הפגינו תסמינים דומים", אמר דובר של שירותי התעופה האוסטרליים. "פשוט לא ידוע מה גורם לזה".

סין תרכוש אורניום מאוסטרליה למרות אמברגו הנשק שהטיל האום על המדינה. גורמים רשמיים באוסטרליה יבקרו בבייג'ין השבוע ויעסקו בדיונים בלתי-רשמיים בשלב זה, בהמשך לשיחות אשר החלו אשתקד, במטרה להבטיח כי סין תעמוד בתנאי האמנה נגד הפצת נשק גרעיני. השגרירה הסינית פו יינג אמר, כי סין רוצה לקנות את האורניום כדי להרחיב את יכולת הפקת הכוח הגרעיני שלה.  יש לציין כי אוסטרליה אוסרת מכירה של אורניום מאדמתה למטרות צבאיות כולל נשק גרעיני. פו בירכה על ההחלטה של אוסטרליה שלא להתנגד להצעת האיחוד האירופי להסיר את אמברגו הנשק מהמדינה. ארה"ב מתנגדת לצעד זה, וטוענת כי מדובר בשליחת מסר הפוך לסין, אשר מפרה את זכויות האדם.

חשוד בשנות העשרים לחייו נורה ונהרג על ידי המשטרה בפשיטה שנערכה במלבורן. הפשיטה נערכה על ידי הכוחות המיוחדים עקב חקירת רצח בעולם התחתון. שני חשודים אחרים נלקחו לחקירה. במשטרה החלו לחקור את האירוע בטענה כי הירי נשעה בחופזה.

שוטר אוסטרלי מהטריטוריה הצפונית הושם בכלא לאחר שנגע בחזה של צעירה. המקרה קרה בזמן חקירת הצעירה על גנבה מחנות. במקרה אחר הוא הציע לבחורה אחרת לוותר על דוח חנייה בתנאי שתוריד את החולצה בפניו. השוטר, בן 34, נכלא לחמישה חודשים.

קבוצת הומוסקסואלים הכריזה על ריבונות עצמאית באי קטן באוסטרליה ועכשיו הם מחכים לאישור האו"ם. קבוצת פעילים למען זכויות הומוסקסואלים, הפליגה לאי קאטו, נעצה באדמה את דגל הקהילה והכריזה על ריבונות, לאחר שממשלת אוסטרליה העבירה חוק האוסר על נישואים בין בני אותו מין. הם הציגו את טיעוניהם וכאמור הם מחכים לאישור האום.

חיילים אוסטרלים מתאמנים בשיטות הנוגדות את אמנת ז'נבה, כך מדווח העיתון הראלד סאן. הם כוללים התקפות מילוליות,  איומים, כיסויי עיניים והטרדות מיניות. המקרים התגלו במחנה צבאי בקווינסלנד, שם מתאמנים יחידות העילית של אוסטרליה.

בנו של מנהיג לוב, מועמד קדאפי צפוי להיפגש עם שר החוץ האוסטרלי ועם שר המסחר כדי לדון בהזדמנויות עסקיות לשתי המדינות . סעדי קדאפי, שחקן כדורגל מקצוען ואיש עסקים מולטימיליונר - עשה דרכו לאוסטרליה כדי להוביל את קבוצת הכדורגל הלאומית של לוב בשני משחקים  מול הנבחרת המקומית.

כבאי אוסטרלי מסידני נסע לקנות פיצה, ולא היה זמין לכיבוי שריפה.
אם זאת לא נגרם כל נזק בעקבות העיכוב ואיש כיבוי אש מהשכונה בה אירעה השריפה הצליח להשתלט עליה ללא הרכב.

פירטים שהשתלטו על יאכטה אוסטרלית שלחו מכתב התנצלות הכולל מיקום היאכטה הגנובה. היא נגנבה במהלך הפלגה של סוחר יין אוסטרלי ממלבורן לטזמניה.

מנהל בית ספר בבוקס היל מלבורן פוטר לאחר שהתקין מצלמות למעקב אחרי מורי בית הספר. המצלמות גילו כי המורים לא מצליחים להשתלט על התלמידים, באחד המקרים התלמידים הלכו על הכסאות במהלך השיעור.

הממשלה האוסטרלית תערוך חקירה על התנהלות מחנות המעצר לפליטים עקב כליאת אזרחית אוסטרלית, חולת נפש, במשך עשרה חודשים. האישה, בת 39, הוחזקה בבידוד במשך עשרים שעות ביממה. ראש ממשלת אוסטרליה, ג'ון הווארד אמר שאיכות ניהול מחנות המער לא משביעות רצון והוא ביקש המלצה משפטית האם להתנצל בפני  האישה.

אוסטרליה שוקלת לחוקק חוק הנותן תשלום לתורמי כליות כדי לעודד את סך תרומות האברים במדינה. התומכים בחוק מסבירים כי המדינה מרוויחה 50,000 אלף דולר על כל חולה שלא משתמש בדיאליזה עקב הניתוח. רק 38 אחוז מהתרומות מגיעים מתורמים חיים, בעיקר קרובי משפחה וחברים של המנותחים.

סופות עזות במלבורן גרמו לנזקים כבדים. עצים נעקרו וכבישים הוצפו. בין היתר המעבורת לטזמניה נאלצה לחזור למלבורן וילד בן 14 הוכרז כנעדר.

כוחות צבא אוסטרליה יישארו בעיראק למרות הבחירות - ראש ממשלת אוסטרליה ג'ון הווארד אמר שאוסטרליה תשאיר את כוחות הצבא שלה בעיראק למרות הבחירות שנערכו במדינה. הווארד אמר שהבחירות אינן סיבה מספקת למשיכת הכוחות.

סקר חדש מגלה כי האוסטרלים בגילאים 20-39 רוצים עד שני ילדים. זוהי ירידה בממוצע של השנים האחרונות. הירידה מוסברת ברצון לביטחון כלכלי, תעסוקה ולימודים שהתארכו בזמן האחרון. 3500 איש השתתפו בסקר ול 60 אחוז מהגברים שהשתתפו לא היו ילדים.

8 חיילים אוסטרלים נפצעו בבגדד. . החיילים נפצעו לאחר פיצוץ מכונית תופת של מחבל מתאבד, 5 ק"מ מהשגרירות אוסטרליה בבירה העירקית. האופזיציה, באמצעות אמצעי התקשורת,  מבקשת הסברים מהממשלה לשהות של אוסטרליה בבגדד. ראש ממשלת אוסטרליה, ג'ון הווארד, אמר כי האלימות מדגישה את הסכנה של הכוחות לקראת ההצבעה הצפויה בסוף החודש. הוא הביע תקווה, כי הבחירות יתקיימו בהצלחה ויובילו לדמוקרטיה במדינה.
שני חיילים אוסטרלים נפצעו בשבוע שעבר בפיצוץ מכונית תופת מחוץ למגורי אנשי הביטחון, סמוך לשגרירות.
הממשלה האוסטרלית שלחה 2,000 חיילים לתמוך בכוחות האמריקנים והבריטים בעירק והבטיחה להישאר במקום, לפחות עם חלק נכבד מהכוחות, כל עוד הכוחות נחוצים.

אוסטרליה חגגה אתמול את "יום אוסטרליה" בטקסים מרשימים. 12,000 איש קיבלו אזרחות ברחבי היבשת. ביום זה ב 1788 דרך לראשונה הקפטיין ארתור פיליפ באזור מפרץ סידני.

יצוא היין שבר את כל השיאים עם הכנסות של 2.5 ביליון דולר בשנה האחרונה. בריטניה וארה"ב הן מדינות היעד העיקריות כאשר בריטניה מהווה 38% וארה"ב 30% מסך כל היצוא. סך כל כמות היין שיוצא הוא 584 מיליון ליטר.

אוסטרליה חוגגת היום את Australia Day.  היום ב 1788 דרך לראשונה האדם הלבן באזור מפרץ סידני. חלק מהאבוריג'נים מציינים את היום כיום הפלישה של האדם הלבן. החג הלאומי הוא יום חופש ביבשת ואם תאריך החג היה נופל על סוף השבוע, החג היה נדחה ליום שני.

שיעור התמיכה בהפיכת אוסטרליה לרפובליקה ירד מתחת ל 50 אחוז. רבים לא יודעים זאת, אבל אוסטרליה היא עדיין מונרכיה כאשר המלכה הבריטית יכולה לפטר את ראש הממשלה הנבחר.

הכמרים הקתולים באוסטרליה דורשים את הזכות להינשא.
הם עשו זאת במכתב ארוך לבישופ הראשי בו הם גם מבקשים לחנון כמרים אשר עזבו את המסדר כדי להינשא.

ד"ר פיונה ווד שהצילה עשרות באסון הצונאמי הוכרזה כאוסטרלית השנה. המנתחת הפלסטית ממערב אוסטרליה ואם לשישה קיבלה את אות הכבוד בקנברה הבירה.

איסורים חדשים על עישון בחופי הים במדינת ויקטוריה.
בנוסף לחופי הים האיסור יהיה גם בפארקים ציבוריים ובשטח החיצוני של בתי חולים, אצטדיוני ספורט בנקים ומשרדים ציבוריים אחרים. התקנות יכנסו לתוקף באמצע 2007 ללא תלות באיזה מפלגה תיהיה בשלטון.

שני מטוסי קרב של חיל האוויר האוסטרלי התנגשו באוויר - במהלך אימון שיגרתי מעל מדינת ויקטוריה. סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי בתאונה לא היו נפגעים - אחד הטייסים הציח להנחית את מטוסו בשלום, ואילו הטייס השני נטש את מטוסו.

1 2 3

שימושי:  מזג אוויר  |  מפות   |  מדריך רחובות  |  חדשות

צור קשר  |  מי אנחנו  |  תנאי שימוש  |  פרסם אצלנו  |  הוסף כתבה 

     Copyright © Aust.co.il