חדשות ראשי  |  חדשות כללי  |  טכנולוגיה וכלכלה   |  פנאי וספורט  |  קהילה יהודית  |  יחסי ישראל  |  ניו זילנדדף הבית
רקע
ויזות
הגירה
עבודה
עסקים
לימודים
מגורים
מעבר דירה
תחבורה
פנאי
תקשורת
בריאות
טיול
ערים
יהדות
חדשות
יומן מסע
ניו זילנד
תמונות
מפות


 

 


דף ראשי >  חדשות > חדשות טכנולוגיה וכלכלה

חדשות אחרונות 

משתמש אינטרנט באוסטרליה הזעיק את משטרת בריטניה לאחר שסבר כי צפה במצלמת רשת בשוד שהתבצע באנגליה.  המשטרה ששלחה כוחות למקום, על פי הוראות שהוא סיפק, אך כאשר הם הגיעו למקום, השוטרים גילו כי מדובר במריבה בין גבר ואישה ששהו במקום. "טיפים מהצד השני של העולם הם בהחלט אירוע לא שגרתי", נמסר מהמשטרה.

בית ספר ספר פרטי בסידני, אוסטרליה, אסר על שימוש בניידים בתחומו מחשש ל'בידוד חברתי' של התלמידים. הסיבה לכך פשוטה ומקובלת גם בקרב הורי התלמידים, הטלפונים הסלולריים כמו גם נגני המוזיקה, במיוחד היקרים והמתקדמים שבהם מעודדים בידוד חברתי בקרב אוכלוסיית התלמידים וגורמים ליצירת קהילות סגורות.


ידיעות קודמות טכנולוגיה וכלכלה

מארקוס, יצרנית מכוניות הספורט המוזרות מבריטניה, הציגה מכונית חדשה שמיועדת לשוק הרכב האוסטרלי. המכונית תשקול מעט פחות מ-1,100 ק"ג ותאיץ ממהירות של 0 ל 100 בארבע שניות. היא תצויד במנוע ג'נרל מוטורס, V8 בנפח 5.7 ליטר שמוצע בדגמי הולדן שונים. בשלב זה לא ידועים מועדי שיווק ומחירים למקומות אחרים בעולם.

אוסטרליה היא מן המדינות המובילות בכל הקשור לשקיפות בניהול יתרות מטבע החוץ.  אוסטרליה נותנת מידע מלא בשבעה נושאים מתוך עשרה נושאים אשר נבדקו בהשוואה הבינלאומית ומידע חלקי בשלושה נושאים. שאר תשעה עשר המדינות שנבדקו נותנות הרבה פחות.

50 אתרי שיתוף קבצים אוסטרלים נסגרו בשבוע שעבר בעקבות פשיטת המשטרה האוסטרלית על ספק אינטרנט. בדיקה של מומחי המיחשוב של הכוח האנטי פירטי הצביעה על ירידה דרמטית במספר אתרי שיתוף הקבצים במדינה. חלק מאתרי שיתוף קבצים נסגרו בניסיון להגן על עצמם מתביעה של איגוד המוזיקה האוסטרלי. (YNET)

מחירי הבתים בסידני צנחו ב-16 אחוז על פי בנק אוף אוסטרליה וב-7 אחוז בממוצע בכל היבשת. הבנק מרכזי של אוסטרליה העלה בשבוע שעבר ב-0.25% את הריבית, מה שעשוי להפיל עוד יותר את המחירים. במחירים הקיימים רבים מעדיפים כיום לשכור בתי מאשר לקנות.

אוסטרליה תאסור בחוק על עידוד התאבדות באינטרנט. אנשים שיימצאו אשמים בהפרת החוק צפויים לקנסות בשיעור של עד 86,600 דולרים לאדם ו-550,000 דולרים, אם מדובר בחברה. השימוש באינטרנט לצורך התאבדות קבוצתית הפך לבעיה מהותית ביפן, בה 54 אנשים התאבדו יחד.

מחירי הדלק באוסטרליה עלו בממוצע ב 45 אחוז בשנה האחרונה ולאחרונה הגיעו לשיאים חדשים. המחירים נעים כיום בסביבות 1.07 דולר לליטר וסידני היא העיר היקרה ביותר. כלכלנים מסבירים את עליית מחירי הדלק בהגדלת הביקושים לנפט מצד סין וארה"ב.

נפילה חדה של 28 אחוז בשיפוץ בתים בעקבות עלויות גבוהות ועליית הריבית האחרונה. זהו אינדיקאטור נוסף להחלשות ענף הנדל"ן במדינה. כלכלנים משייכים את עליית המחירים במחסור של בעלי מקצוע מיומנים בענף.

עליית ריבית נוספת בשיעור של רבע אחוז צפוייה באפריל, כך חוזים כלכלנים בכירים. החוששים העיקירים הם לוקחי המשכנתאות ועסקני הנדלן במיוחד בסידני אשר צפוייה לספוג את המכה העיקרית.

הכלכלה האוסטרלית מאיטה, צמחה רק ב 0.1 בדצמבר ובאחוז וחצי בלבד בשנה כולה. הידיעה מצטרפת לעליית הריבית הראשונה מזה חמישה עשר חודשים בשיעור של רבע אחוז וחשש לעצירה במספר לוקחי המשכנתאות. שר האוצר טוען כי למרות ההאטה מצבה של אוסטרליה טוב ממצבה לפני עשור.

הייצוא לאוסטרליה צפוי להגיע ל-350 מ' ד'. מנכ"ל מכון היצוא גילה, כי כ-50 חברות ישראליות פועלות כיום באוסטרליה באמצעות משרדים או חברות בת ויותר מ-150 חברות ישראליות מיוצגות באמצעות נציגים מקומיים. כך למשל, חברת טופ אימאג' הישראלית מובילה מיזם באוסטרליה בתחום של זיהוי מסמכים וכי חברה זו זכתה לאחרונה במכרז של משרד הביטחון האוסטרלי בהיקף של כ-1 מיליון דולר. עוד נמסר כי הייצוא התעשייתי של ישראל לאוסטרליה (ללא יהלומים) גדל בשנת 2004 ב-40% והסתכם ב-308 מיליון דולר. מדובר בעיקר בציוד טלקומוניקציה, כימיקלים, מכונות לציוד. הייבוא מאוסטרליה (ללא יהלומים) ירד אשתקד ב-40% והסתכם ב-72.5 מיליון דולר.

ספק אינטרנט אוסטרלי צפוי לקבל קנס בסך 55,000 דולר אוסטרלי על כך שלא דיווח על פורנוגרפיה ברשת. החוקים החדשים אשר הועברו בממשלה האוסטרלית מחמירים בעיקר  כאשר מדובר בפורנוגראפית ילדים , האחראי על כך יכול לקבל עד 10 שנים בכלא. אוסטרליה משתתפת במאמץ בינלאומי לבלום את התופעה הנפוצה באינטרנט.

בית המשפט גזר על בחור אוסטרלי חמישה חודשי עבודות שרות על כך שמחק קבצים מהמחשב של אישתו. האישה ניהלה רומן עם בחור אחר ושמרה את מכתבי האהבה במחשבה האישי. עונש המקסימום על עברה מסוג זה הוא עשר שנים.

סין תרכוש אורניום מאוסטרליה למרות אמברגו הנשק שהטיל האום על המדינה. גורמים רשמיים באוסטרליה יבקרו בבייג'ין השבוע ויעסקו בדיונים בלתי-רשמיים בשלב זה, בהמשך לשיחות אשר החלו אשתקד, במטרה להבטיח כי סין תעמוד בתנאי האמנה נגד הפצת נשק גרעיני. השגרירה הסינית פו יינג אמר, כי סין רוצה לקנות את האורניום כדי להרחיב את יכולת הפקת הכוח הגרעיני שלה.  יש לציין כי אוסטרליה אוסרת מכירה של אורניום מאדמתה למטרות צבאיות כולל נשק גרעיני. פו בירכה על ההחלטה של אוסטרליה שלא להתנגד להצעת האיחוד האירופי להסיר את אמברגו הנשק מהמדינה. ארה"ב מתנגדת לצעד זה, וטוענת כי מדובר בשליחת מסר הפוך לסין, אשר מפרה את זכויות האדם.

טסקום הישראלית חתמה לאחרונה שני חוזים עם לקוחות באוסטרליה לאספקת מערכות תוכנה שונות, וזאת בהיקף שנתי של 2 מיליון שקל. טסקום אוסטרליה הוקמה בשנת 2001 והיא מנוהלת על-ידי יוסי חיון. הפרויקט הראשון נחתם עם Telstra (הבזק האוסטרלי), שהוא לקוח של טסקום מזה שלוש שנים. בפרויקט זה מספקת טסקום מערכות בדיקה וניטור המדמים משתמשי קצה ובודקים 24 שעות ביממה את ביצועי וזמינות המערכות מקצה לקצה. (NFC)

שער הדולר האוסטרלי קרוב לשיא של שנה מול המטבע האמריקאי. שער הדולר האוסטרלי קרוב לרמה של 80 סנט דולר אמריקאי וכל זאת עקב הציפיה לעליית ריבית קרובה. כלכלנים מציינים שעליית הריבית נועדה להוריד  את רמת האינפלציה ביבשת.

הבורסה האוסטרלית דוהרת. ערך המניות עלה ב 25 ביליון דולר מתחילת השנה הנוכחית, לאחר שעלו ב 20 אחוז בשנה שעברה. מומחי כלכלה מסבירים את העלייה בשיעור הנמוך של הבלתי מועסקים וכניסת חברות וסחורות חדשות לאוסטרליה. בנוסף לכך ישנה יציבות יחסית בכלכלת העולם.

הממשלה האוסטרלית החליטה על הידוק החגורה בהוצאות התקציב עקב אינדיקטורים שלילים.
ראש ממשלת אוסטרליה, ג'ון הווארד, הסביר את הצורך בהידוק התקציב עקב ההוצאות על ביטחון כנגד סכנות הטרור ואסון הצונמי האחרון.

שיעור הלא מועסקים במשק האוסטרלי נשאר ללא שינוי החודש כ 5.1 %. מספר המועסקים במשרה מלאה עלה ב 24 אלף איש לסך של 7 מיליון מועסקים מתוך 10 מיליון. בחודשים הקרובים צפויה מגמת עלייה במספר המשרות הפנויות עלי פי הכלכלנים הבכרים בעיתונות האוסטרלית.

עליית ריבית תיתכן בקרוב, לאחר ששער הריבית לא נע במשך ארבעה עשר חודשים ברציפות. נציג של בנק אוסטרליה הוסיף שהעלייה תיתכן כחלק מהצגת התקציב של הממשלה החדשה.

יצוא היין שבר את כל השיאים עם הכנסות של 2.5 ביליון דולר בשנה האחרונה. בריטניה וארה"ב הן מדינות היעד העיקריות כאשר בריטניה מהווה 38% וארה"ב 30% מסך כל היצוא. סך כל כמות היין שיוצא הוא 584 מיליון ליטר.

הבורסה האוסטרלית שוברת את כל השיאים, לאחר שהגיעה כבר ל 4100 נקודות. מומחים חוזים שרווחי החברות יעברו את התחזיות והבורסה תמשיך לעלות במהלך שנת 2005.

הריבית באוסטרליה צפוייה לעלות לאחר ששיעור האינפלציה האחרון עבר את התחזיות. 0.8% במקום 0.6% שנצפה. השיעור השנתי צפוי לעמוד על 2.6%.

פליבוי בחרה לפתוח חנות במלבורן לאחר ההצלחה של החנות הראשונה בטוקיו.  לאס ואגס היא הבאה בתור בתוכניות  של יו הפנר, מיסד המגזין המצליח.

סקר: משפחה אוסטרלית מוציאה 4135$ בשנה על אלכוהול.
45% מהסכום הוא על בירה ו 22% על יין. השינוי הגדול ביחס לשנים הקודמות הוא העלייה בצריכת האלכוהול אצל נשים. "משפחה רונה אלכוהול  כיום כאילו זה לחם וחלב" מציין עורך הסקר.

אוסטרליה היא התורמת הגדולה ביותר לנפגעי הצונאמי.
היא הבטיחה להעביר 810 מיליוני דולרים לאינדונזיה, הנפגעת העיקרית באסון. מספר הקורבנות מאסון הצונאמי באסיה ואפריקה הגיע קרוב ל-160,000. שר החוץ האוסטרלי אמר: "יש לנו אחריות לאחינו שנמצאים במצוקה".

1 2

 

שימושי:  מזג אוויר  |  מפות   |  מדריך רחובות  |  חדשות

צור קשר  |  מי אנחנו  |  תנאי שימוש  |  פרסם אצלנו  |  הוסף כתבה 

     Copyright © Aust.co.il Created by iBuild.co.il and Shnaps